Z dziejów Katowic : przewodnik po wystawie

Wydawnictwo: Muzeum Historii Katowic
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Anita

Napisany w przystępny sposób, pięknie wydany, bardzo dobrze służy gościom podczas zwiedzania ekspozycji stałej poświęconej dziejom Katowic. Autorzy w wyważony sposób opisują okoliczności powstania miasta oraz jego późniejsze dzieje związane z okresem powstań śląskich i plebiscytu, II wojny światowej i PRL-u. Jest to również znakomita synteza, która może pomóc w zrozumieniu zagmatwanych dziejów stolicy województwa i zamieszkującej ją ludności. Polecany przede wszystkim młodzieży.
Publikacja dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.

źródło opisu: www.mhk.katowice.pl

źródło okładki: www.mhk.katowice.pl

Anita | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Faktycznie jest to przewodnik i tego należy od niego oczekiwać - podstawowe informacje o historii Katowic. Jednak jeżeli ktoś nie chce zgłębiać tejże historii, to ten przewodnik jest świetny. Do tego sporo ilustracji i edytorsko, jak zwykle w wydawnictwach Muzeum, na wysokim poziomie. Polecam :)