0867132X
czasopisma

Proza polska:

Marcin Podlewski - Ukojeniec
Aleksandra Buczek-Stachowska - Dwa groszki z jednego strąka
Kazimierz Kyrcz Jr - Klątwa G.

Proza zagraniczna:

• Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
  • Charlie Hernández i Liga Cieni
  • Strażniczka
  • Matki i córki
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Kathryn Croft

Truciciel
Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

9 (2 ocen i opinii)
Matki i córki
Ałbena Grabowska

8,75 (8 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

Kaligula. Wyznania szaleńca
Michał Kubicz

herodot83 | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Czytając miałem wrażenie, że kupno tego numeru nie było najlepszym pomysłem, jednak „Przewodnik po owocach wyspy” zaburzył mą pewność siebie w tym względzie. A była to cisza przed burzą – „Stojąca kobieta” dosłownie wyrwała w mej podświadomości dziurę wielkości pięści, która wściekle mnie łomoce, do teraz. W porównaniu do tych tekstów proza polska reprezentowana przez Podlewskiego, Buczek-Stachowską (zdecydowanie najlepszy tekst działu) i Kyrcza majaczą gdzieś w oddali, z dnia na dzień coraz ciszej i nie jest to specjalny powód do zmartwienia.

Beremis | 2015-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 24 października 2015

Ogólnie w tym numerze nic nie powoduje efektu "wow".
Dla mnie wyróżnia się felieton o wydawnictwie Vertigo, choć jeśli wydawnictwo pójdzie w kierunku jaki wyznacza terias komiks i serial "I, Zombie" to w moim odczuciu szybko straci miano kultowego.
Pan Wielgosz cały czas trzyma swój poziom, popularyzowania nauki zawsze mi mało.
"Gliniarze ze stali" - też fajnie się przeczytało, kilka smaczków autor wygrzebał i opisał.
Marcin Podlewski "Ukojeniec" - oj, nie jest to opowiadanie do pociągu na codzienne dojazdy do pracy. Skondensowany nowy świat, sporo filozofii. W dłuższej formie na jesienne wieczory byłoby znacznie lepsze. Ale dla puenty dla mnie warto było się pomęczyć.
Aleksandra Buczek-Stachowska "Dwa groszki z jednego strąka" - ha, za to tutaj odwrotnie, opowiadanie idealne na podróż pociągiem. Lekko i przyjemnie i z takim klimatem z Dalekiego Wschodu. Magiczne więzi krwi - ten pomysł ma potencjał.
Kazimierz Kyrcz Jr "Klątwa" - w sumie nie wiem dlaczego spodziewałem się krwi,...

Feanor | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Proza zagraniczna na bardzo dobry, z polskiej polecam "Ukojeńca"

Kaox Belhifet | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Całościowo numer słabszy, aczkolwiek różnorodny. Najbardziej przypadły mi do gustu teksty ''Stojąca kobieta'' i ''Ukojeniec''.

Ukojeniec - ciekawy pomysł na SF, szkoda że to tylko zarys świata. Takie nieco dickowskie. Nawet mnie wciągnęło i pozostawia ślad do przemyśleń nad stopniem ingerencji w idee w futurystycznej rzeczywistości.
Dwa groszki z jednego strąka - schematyczne fantasy. Przeczytać, zapomnieć.
Kazimierz Kyrcz Jr - Klątwa G. - jako miniatura ma pewną, niewielką nota bene wartość.
Michael Andre-Driussi - Misje atomowe - zupełnie nie dla mnie. Opowiadanie niedomknięte w zamyśle konstrukcyjnym. Elementy alternatywnej historii.
Przewodnik po owocach wyspy Hawai'i - Oryginalnie o wampirach i ich ludzkich obozach. Może być.
Stojąca kobieta - nostalgiczne, smutne, a przy okazji nie bezpośrednio, ale o totalitaryzmie. Wciąga emocjonalnie.