55 najniebezpieczniejszych zwierząt świata

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Die 55 gefahrlichsten Tiere der Welt
flora i fauna
niqqa

Zagrożenie ze strony drapieżników, takich jak na przykład lamparty lub tygrysy, przyczyniło się do umysłowej rewolucji naszych przodków - strach przed byciem zjedzonym stanowił sprężynę rozwoju umiejętności ludzkich. Odziedziczonemu po prehistorycznych krewnych lekowi towarzyszy pewna doza fascynacji - niebezpieczne zwierzęta nas intrygują. Wolelibyśmy nie spotkać ich z bliska, ale pragniemy jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Podziwiając umiejętność przetrwania, osiągniętą dzięki doskonałym technikom polowania lub niezwykle skutecznym sposobom uśmiercania ofiar, czujemy zarazem strach i podziw.

Ta lektura Cię wciągnie!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Rever | 2019-05-29
Na półkach: Przeczytane, Przyrodnicze

55 najniebezpieczniejszych zwierząt świata, a każde przedstawione w formie krótkiego opisu na 2 stronach wraz z ciekawostką i zdjęciami. Książka podzielona na ssaki, zwierzęta morskie, owady itd.
Autorzy obalają powszechne mity i udowadniają, że niebezpieczne są nie tylko kły, pazury i trucizny, ale coraz częściej przenoszone przez zwierzęta choroby.