W głowie się nie mieści. Przewodnik

Seria: W głowie się nie mieści
Wydawnictwo: Egmont Polska
Meggie

"Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje w waszych głowach? Teraz możecie to odkryć. Kiedy otworzycie tę książkę, poznacie jedenastoletnią Riley, bohaterkę kinowego hitu W głowie się nie mieści. Gdy zajrzycie do jej umysłu, zobaczycie tam skomplikowany panel sterujący, za którym zasiada pięć emocji, które dzień i noc kierują nastrojami i zachowaniem dziewczynki. To właśnie Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza podsuwają Riley pomysły, produkują jej wspomnienia i pomagają jej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Odkryjcie wiele nowych ciekawostek o bohaterach filmu i poznajcie zachwycający wewnętrzny świat dziewczynki, odwiedźcie fabrykę snów i krainę podświadomości. Dowiedzcie się, co się dzieje w waszych głowach."

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

katecz | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Fajne uzupełnienie po oglądnięciu filmu o tym samym tytule.

Raczej dla dzieci 6+, bo temat uczuc jest raczej abstrakcyjny dla małych dzieci. Mojemu 6-latkowi bardzo sie podobała, zresztą jak i film.

U nas w domu staramy się byc świadomi przezywanych uczuć, dlatego ksiązeczki do tego filmu bardzo sie przydały.

Magdalena Żerek | 2015-10-13
Przeczytana: 07 października 2015

Jak działa ludzki umysł, czyli o znaczeniu emocji

Radość, gniew, smutek, strach czy odraza to emocje, które wpływają na ludzkie myśli i działania. Wszystkie są potrzebne, ale w umiarkowanej ilości. Umiejętność panowania nad nimi, świadczy o inteligencji emocjonalnej. Proces jej powstawania, kształtowania się zmiennych elementów osobowości człowieka, w niezwykle obrazowy sposób pokazuje animacja „W głowie się nie mieści”. Dawno już nie wzruszyłam się tak na filmie animowanym. Ponieważ doskonale oddano w nim przeżycia jedenastoletniej Riley, stał się on też motywem do rozpoczęcia rozmowy z córką na temat doznań, jakie pojawiają się codziennie w życiu każdego z nas.

Animacja „W głowie się nie mieści” pokazuje umysł jedenastoletniej Riley Anderson. Wyobrażono go sobie jako centrum dowodzenia, w którym prym wiedzie pięć emocji – Radość, Smutek, Strach, Gniew i Odraza. Pośród nich zaś najważniejsza jest Radość, która dominuje w Centrali, stanowiącej główny ośrodek kontrolny umysłu...

testolandia | 2015-10-02
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 02 lipca 2015

W książeczce poznajemy 11-letnią dziewczynkę o imieniu Riley , jej mamę i tatę oraz cały szereg emocji: Smutek, Radość, Gniew, Strach i Odrazę. To właśnie po świecie umysłu Riley będziemy się poruszać. Pewnego dnia uporządkowany i szczęśliwy mały świat dziewczynki staje do góry nogami. Wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasta, zmienia szkołę, zawiera nowe znajomości. Wszystko to sprawia, że Riley jest zagubiona i próbuje odnaleźć się w całkiem nowej i trudnej dla niej sytuacji.

W książce w przystępny sposób zostały wyjaśnione podstawowe emocje oraz najważniejsze, jak sobie z nimi radzić. Dzieci dowiedzą się, co składa się na osobowość danej osoby, jak działa pamięć, czy podświadomość. Są to tematy dość trudne do wytłumaczenia, a w książce przedstawione zostały w sposób przystępny. Na końcu przewodnika umieszczono ciekawy quiz "Którą emocją jesteś?". Warto mieć tę pozycję w dziecięcej biblioteczce.

Przewodnik. W głowie się nie mieści jest bardzo ładnie wydany. Twarda...

Books_Culture | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

To coś co z pewnością zainteresuje każdego. Maluchy zwrócą uwagę na barwne ilustracje, zaś pozostałe dzieci mogą skojarzyć ów książkę z bajką, o której głośno było w kinach.
Książka ta, to nic innego jak przewodnik po ekranizacji, która moim zdaniem była dość ciekawa.

Dlaczego? Bo poruszała ludzkie emocje, które nie raz trudno jest nam zrozumieć. Pokazywała jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają wspomnienia, skąd bierze się gniew i jak z tym wszystkim sobie poradzić. Brzmi to może 'za mądrze' jak na dzieci, ale wierzcie mi, one także potrafią wyciągnąć z takiej bajki morał.

sweetdream | 2015-09-01
Przeczytana: 2015 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Najnowszy film animowany pt. „W głowie się nie mieści” okazał się wielkim kinowym przebojem na całym świecie. Historia dziewczynki o imieniu Riley zachwyciła nie tylko młodszych widzów, lecz także dorosłych, których wciągnęła fabuła filmu. Nic więc dziwnego, że produkcja Disneya i Pixara w dalszym ciągu zyskuje nowych fanów, którzy interesują się wszystkim, co związane jest z tą niezwykłą bajką. Naprzeciw ich oczekiwaniom wydawnictwo Egmont wydało coś specjalnego - „Przewodnik. W głowie się nie mieści”, będący prawdziwym vademecum po świecie umysłu bohaterki filmu.

Muszę przyznać, że mi również bardzo podobała się ta animacja. Mój syn oglądał ją z dużym zainteresowaniem. I choć nie wszystko było dla niego zrozumiałe, to przekaz odebrał we właściwy sposób. Myślę, że taki Przewodnik może okazać się bardzo fajnym uzupełnieniem filmu, umożliwiającym zgłębienie tematu świata emocji.

W książce krok po kroku opisane są emocje rządzące umysłem...

Meggie | 2015-08-25

Riley to jedenastoletnia dziewczynka, w której głowie dzieje się bardzo wiele. Dominują takie emocje jak: Radość, Smutek, Strach, Gniew i Odraza, a głównym ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz miłych, szczęśliwych chwil. Wyruszcie już dziś w głąb ludzkiego umysłu, by poznać jego tajniki i lepiej zrozumieć, co się w nim dzieje. Teraz do waszych rąk trafia przewodnik, który znacznie ułatwi to zadanie.

Barwna, twarda okładka przyciąga wzrok i zachęca do rozpoczęcia lektury. Prezentuje bohaterów filmu W głowie się nie mieści, z którymi pewnie część dzieci już się spotkała.

Na wstępie poznajemy dziewczynkę, która jest główną postacią tej opowieści, czyli Riley. Informacje dotyczą tego, gdzie mieszka, co lubi robić, co sprawia jej trudność oraz kto jest jej najlepszą przyjaciółką. Dopiero nieco dalej na pierwszy plan wychodzą emocje, które znajdują się w centrum dowodzenia jej umysłu oraz zadania, które realizują. Z poszczególnych rozdziałów wynikają także plusy i minusy...