Moje zabawki i inne bajki wychowawcze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bajki, przedszkole, dziecko, wychowanie
bajki

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera 20 bajek, które uczą dzieci opiekuńczości, dbania o zabawki i dzielenia się nimi, szacunku do przyrody, poszanowania cudzej własności, odkrywania u siebie ukrytych talentów, pokonywania nieśmiałości, odpowiedzialności za swoje zwierzątko, oddawania zguby właścicielowi i dbania o pożyczone rzeczy, wytrwałości w dążeniu do celu,...

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zawiera 20 bajek, które uczą dzieci opiekuńczości, dbania o zabawki i dzielenia się nimi, szacunku do przyrody, poszanowania cudzej własności, odkrywania u siebie ukrytych talentów, pokonywania nieśmiałości, odpowiedzialności za swoje zwierzątko, oddawania zguby właścicielowi i dbania o pożyczone rzeczy, wytrwałości w dążeniu do celu, tolerancji, prawdomówności, wartości przyjaźni, zdrowego sposobu odżywiania, umiaru w jedzeniu słodyczy, itp.
Dla dzieci do każdej bajki dołączone są kolorowanki, labirynty, zadania do rozwiązywania.
Dla rodziców lub nauczycieli, czytających bajki dzieciom, do każdej z nich dołączone są pomysły na zorganizowanie zabawy w grupie oraz zabaw indywidualnych w domu.

źródło opisu: www.fraszka.edu.pl

źródło okładki: www.fraszka.edu.pl

Anisa | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Ta książka to obowiązkowa książka w mojej pracy zawodowej. Towarzyszy mi przez cały rok i sięgam po nią ilekroć nadarza się konieczność wprowadzania dzieci w świat wartości, dobrego zachowania, szacunku wobec siebie i przyrody. Plusem tej książki są karty pracy i pomysłowe zabawy.