Dream of the Red Chamber

1974-03-30
1974-03-30
literatura chińska klasyka
Inne

Bardzo zaskakujące zakończenie! Na początku trochę ciężko jest odnaleźć się wśród tych wszystkich postaci, ale z czasem (i z przeczytanymi stronami - a jest ich trochę...) wszystko układa się w głowie. To moja pierwsza książka z "chińskiego rynku" i muszę przyznać, że chyba najciekawsze w tym wszystkim było to choćby liźnięcie ichniejszego podejścia do życia, śmierci, człowieczeństwa, religii, filozofii. Polecam!

• Literatura chińska
  • Klasyka