Miód odżywia, pielęgnuje, leczy

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
miód, apiterapia, przepisy, kosmetyki
poradniki
Athoualia

Dobroczynne działanie miodu, znane od tysięcy lat, do dziś wykorzystuje się w medycynie naturalnej, kosmetyce i oczywiście kuchni. Miód wykorzystuje się, aby wspomóc leczenie chorób układu krążenia, układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, skóry i błon śluzowych czy nawet schorzeń ginekologicznych. Pyłek kwiatowy i pierzga znajdują zastosowanie w leczeniu chorób żołądka, jelit, wątroby, układu krwionośnego czy schorzeń psychicznych. Miód wspomaga leczenie wielu dolegliwości, wpływa na poprawę samopoczucia, zwalcza bezsenność, dostarcza organizmowi cennych i łatwo przyswajalnych elementów odżywczych. Jest nieocenionym sprzymierzeńcem urody, o czym wiedziały doskonale już starożytne piękności, stosując z upodobaniem miodowe kąpiele, masaże i inne zabiegi z użyciem miodu.

źródło opisu: www.wydawnictwo-dragon.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-dragon.pl

Athoualia | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Przeciętne przepisy, które można zastosować w różnych dolegliwościach. Niestety są tam przepisy z podgrzewaniem miodu, przez co traci składniki lecznicze. Część zna się z dzieciństwa jak np. mleko z czosnkiem, masłem i miodem czy sok z cytryny z miodem w leczeniu przeziębień.
Dla mnie niektóre przepisy są marnotrawstwem tak odżywczej i cennej substancji jaką jest miód.