poradniki
Siuks

Każdy, kto myśli o prowadzeniu pasieki, w skali poważniejszej niż tylko hobby musi gospodarkę pasieczną poddać chłodnej kalkulacji biznesowej. Tylko w ten sposób, oprócz radości płynącej z kontaktu z pszczołami, możliwe stanie się także osiągnięcie satysfakcji finansowej. Jest niezmiernie wiele kwestii wartych rozważenia. Jedne moją znaczenie fundamentalne, inne to drobiazgi. W końcowej ocenie...

Jest niezmiernie wiele kwestii wartych rozważenia. Jedne moją znaczenie fundamentalne, inne to drobiazgi. W końcowej ocenie wszystko będzie mieć znaczenie. Im więcej czynników przeanalizujemy przed pierwszymi poważniejszymi inwestycjami, tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Jeśli zaś unikniemy jak największej liczby pomyłek, to możliwym stanie się osiągnięcie zadowa¬lającego poziomu dochodowości pasiecznego gospodarstwa.
Każdy rozdział tego poradnika pomoże po kolei odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Czy pszczelarstwem warto zająć się „na poważnie"?
2. Jak zaplanować dochodową pasiekę?
3. Jak założyć pasiekę towarową?
4. Jak uprościć gospodarkę pasieczną?
5. Jak wzbogacić pszczele pastwisko?
6. Gdzie marto wywieźć pszczoły?
7. Co zagraża naszym pszczołom?
8. Jakie są główne choroby i szkodniki pszczoły miodnej?
9. Jak korzystnie sprzedać produkty pszczele?
10. Jak prowadzić pasiekę zgodnie z prawem?
„Dochodowa Pasieka" to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania gospodarstwem pasiecznym i marketingu produktów pszczelich. Pozycja porusza zagadnienia związane z należytą organizacją prac pasiecznych i budową korzystnego wizerunku i rozpoznawalności pasieki na rynku.
Autor podpowiada jak zwiększyć produkcję miodu i zysk z jego sprzedaży. Napisana jest wyjątkowo przystępnym językiem przez pszczelarza i jednocześnie praktyka zarządzania i marketingu.
Całość wzbogaca słownik angielsko-polski i polsko-angielski ułatwiający korzystanie ze światowych zasobów internetowej wiedzy pszczelarskiej. To bez wątpienia jeden z najbardziej innowacyjnych podręczników pszczelarskich wydanych w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu. Jest absolutnie niezbędny w biblioteczce każdego dobrego pszczelarza.

źródło opisu: Wydawnictwo: BEE & HONEY

źródło okładki: Wydawnictwo: BEE & HONEY

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!