Moje Anioły

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Moje Anioły
Tofik

To niezwykła publikacja. Książka jest spełnieniem marzeń szesnastoletniej Ani, podopiecznej Fundacji Gajusz. Autorka pisze przede wszystkim o aniołach i spotkaniach z nimi; o niebie, ziemi i tworzeniu świata; o istocie życia, o zwykłych ludziach, których - podobnie jak jej - los nie oszczędza. Zadaje pytania nie tylko o sens choroby, śmierć i o to, co nastąpi po niej, ale i o odpowiedzialności za swoje decyzje: za swoje życie i za swoją śmierć. Mimo że porusza trudne tematy to w sposobie ich ujmowania wyczuwa się nieuchwytną pogodę i blask. Ich atmosfera nie jest mroczna - rozjaśnia ją szum anielskich skrzydeł.
Wiele spośród opowiadań ma ciekawą formę literacką. Autorka z finezją posługuje się metaforą, czyniąc z niej główne narzędzie swojej twórczości.
Całość oprawiona pięknymi ilustracjami znanego artysty Marcina Piwowarskiego.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!