toruń, rocznik toruński, tomito, umk
czasopisma
Andrew

Spis treści: - Monika Wierzbicka, Geneza i pierwsza faza budowy kościoła św. Jakuba w Toruniu w pierwszej połowie XIV wieku. - Katarzyna Przewoska, Historia i dzieje pierwszych aptek w Toruniu. - Tomasz Krzemiński, Prostytucja w międzywojennym Toruniu (szkic zagadnienia). - Piotr Zieliński, Rola Torunia i Pomorza w okresie interwencjonizmu państwowego 1936-1939 w świetle publicystyki. - Hanna...

Spis treści:

- Katarzyna Przewoska, Historia i dzieje pierwszych aptek w Toruniu.
- Tomasz Krzemiński, Prostytucja w międzywojennym Toruniu (szkic zagadnienia).
- Hanna Bukowska, Obóz jeniecki Stalag XXA w Toruniu 1939-1945.
- Mateusz Superczyński, Mokre w okresie staropolskim. Źródła do dziejów przedmieścia Torunia.
- Judyta Zamrzycka, Toruńskie kodeksy z XV, XVI, i początku XVII wieku jako nośnik introligatorskich cech artystycznych i konstrukcyjnych.
- Katarzyna Pękacka-Falkowska, Miłość w czasach zarazy, czyli mór, pantofel i muzyka.
- Karolina Olszewska, Księga Bractwa Świętej Anny przy kościele Mariackim w Toruniu z lat 1726 - 1821.
- Zbigniew Nawrocki, Skomplikowane dzieje jednej z toruńskich kamienic.

Biogramy:
- Kazimierz Przybyszewski, Władysława Tatarzanka (1893-1970), pedagog, dyrektorka Miejskiego Gimnazjum Żeńskiego w Toruniu.
- Kazimierz Przybyszewski, Emil Ogłoza (1913-1973), urzędnik państwowy, działacz społeczny.
- Lesław Welker, Adam Walczak (1915-2003), harcerz, oficer Wojska Polskiego i Armii Krajowej.
- Weronika Krajniak, Lucjan Broniewicz (1961-2011). Szkic biograficzny.
- Stanisław Frankowski, Janina Huppenthal (1928-2013). Z sercem do książki i ludzi.

Recenzje:
- Marcin Sumowski, Duchowni diecezjalni w średniowiecznym Toruniu (Joanna Michalska).
- Anna Bieniaszewska, Toruński pejzaż żydowski (Agnieszka Zielińska).
- Witold Konopka, Pobyty prymasa Stefana Wyszyńskiego w Toruniu (Mirosław Golon).
- Bartosz Drzewiecki, Katarzyna Pękacka-Falkowska, Historia parku miejskiego w Toruniu (1817/1818-1939) (Piotr Birecki).

Noty (Wiesława Duży).

Sprawozdania:
- Antoni Olszewski, 25-lecie "Toruń Geographical Expedition - Australia "88".
- Krzysztof Dorosz, Rok ks. Piotra Skargi w Toruniu.
- Witold Konopka, Konferencja naukowa "Klasztor dominikański w Toruniu. W 750 rocznicę fundacji".
- Witold Konopka, Sympozjum naukowe w setną rocznicę urodzin Ludmiły Roszko.
- Witold Konopka, Konferencja naukowo-metodyczna "Nekropolie i miejsca pamięci".
- Cecylia Iwaniszewska, Działalność Towarzystwa Miłośników Torunia w okresie od 25 maja 2012 r. do 1 lipca 2013 r.
- Mariusz Thomas, Sprawozdanie z działalności Sekcji Krótkofalowców To Mi To za okres maj 2012-kwiecień 2013 r.
- Adam Biedrzycki, Urszula Zaborska, Bibliografia miasta Torunia za rok 2012.

źródło opisu: http://www.tomito.cba.pl/wydawnictwa.html

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

• Czarownica ze wzgórza
  • Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
  • Piankowe niebo
  • Truciciel
  • Światło księżyca
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Czarownica ze wzgórza

7,65 (37 ocen i opinii)
Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

7,33 (3 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

0 (0 ocen i opinii)
Światło księżyca
Jenn Bennett

8,5 (2 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!