The Red Mohawk

The Red Mohawk
angielski
Jacek

Wojtek Matusiak | 2015-12-18

Anonim nie spoczywa na laurach. Autor dopiero co zakończył światną kwadrologię o przygodach Burbon Kida a już otrzymujemy kolejną książkę. O czym jest? Tytułowy Czerwony Czub to seryjny morderca, który niby przypadkiem wpada do miasteczka B- movie Hell i wyrzyna mieszkańców na prawo i lewo. Brzmi jak kolejny oklepany slasher prawda? Wrong! Przypomnij sobie kto jest autorem ;) Anonim po raz kolejny jest w świetnej formie. Książka jest napisana trochę inaczej niż jego poprzednie dzieła ale dalej nie można mieć wątpliwości kto jest autorem. Mamy całą gamę barwnych postaci: jest kolejny świetny zabijaka, są agenci FBI, prostytutki, Alfons, który właściwie rządzi miastem, pacjent psychiartyka o dość rozpoznawalnym imieniu i nazwisku, są typowe redneck'i i małomiasteczkowi gliniarze i wiele innych. Po raz kolejny mamy dużo akcji, mnóstwo nawiązań do popkultury, gore i świetnych, nieprzewidywalnych zwrotów akcji (głównie z ich powodu mimo, że w książce nie ma tak dużo humoru jak w...

Zapowiada się nowa seria po przygodach Burbon Kida.
I dobrze :)
Ta książka jest nieco inna niż poprzednie, chyba trochę mniej zabawna a bardziej krwawa. Nie przeszkadza mi to.
Na pewno sięgnę po kolejne tomy jeśli się pojawią.