Under the Knife
Monika Krasucka
Goszarda

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2157,czarna-lo...»

Opinie czytelników (2067)
gwiazdka | 2015-10-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 25 października 2015

„Czarna loteria" Gerritsen to dawka kryminału ze sporą, ale nie przeważającą, dawką romansu. Czyta się całkiem szybko ze względu na prostotę języka, może też za sprawa niezbyt wielkiej objętości. Książka dość przewidywalna, wiadomo, że najbardziej podejrzany na pewno nie będzie sprawcą, a prawdziwy winowajca w pewnym momencie jest możliwy do przewidzenia, motyw zresztą też. Romans rozwija się według schematu, czasem jest lekko- na szczęście nie przesadzenie- irytujący. Podsumowując, nic oryginalnego, ale przyjemna lektura szczególnie dla ludzi interesujących się thrillerem czy kryminałem z pogranicza medycyny. Raczej polecam.

Marzena | 2017-03-06
Przeczytana: 04 marca 2017

"Czarna loteria", wraz z "Bez odwrotu" otwiera czarną listę najsłabszych przeczytanych przeze mnie książek autorki. Jestem w szoku, że w przypadku pani Gerritsen w ogóle taka lista powstaje...

Odbieram tę powieść jako średniej klasy romans z wątkiem kryminalnym, i jestem zwyczajnie zawiedziona przewidywalnością i pospolitością tego pierwszego i znikomym procentem tego drugiego. To powieść bez polotu, bez fantazji, bez szału, napięcia i pasji, czyli, bez tego wszystkiego do czego autorka mnie przyzwyczaiła.
Obawiam się, że większość czytelników, którzy mają już za sobą przygodę z Rizzoli i Isles, będzie tak jak ja, rozczarowana. Wszyscy, którzy postawili poprzeczkę wysoko, niech spodziewają się, że tym razem autorka nie podoła.

Zadowoleni będą ci, którzy szukają powieści romantycznej z nutką grozy, (nuteczką), którą czyta się szybko i szybko o niej zapomina; a także ci, którzy przygodę z autorką rozpoczynają, albowiem mogą być pewni, że później będzie lepiej.

Eli1605 | 2018-05-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2018

Biorąc do ręki książkę Tess Gerritsen liczyłam na dobry kryminał. Ale trochę się zawiodłam. To nie jest książka pokrewna cyklowi Rizzoli/Isles ale raczej romans z wątkiem kryminalnym. W sumie czyta się lekko i szybko, jednak wolę Gerritsen w tradycyjnym wydaniu. Fabuła ciekawa i pozytywne zakończenie. Dla odprężenia po cięższych pozycjach w sam raz.

Joanna | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

ta książka to nie jest Gerritsen którą znamy z morderstw i sekcji zwłok opisanych ze szczegółami, ale nie jest zła. podobała mi się intryga, kłamstwa, zawiłości i rozwiązywanie tego wszystkiego przez dzielną główną bohaterkę. w tle oczywiście przystojny mężczyzna, ale romans nie przewyższył kryminału.

MartaKu | 2016-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Bardzo ciekawy, wciągający kryminał. Zagadkowe morderstwa bardzo mnie intrygowały. Klimat szpitali, lekarzy, pielęgniarek fajnie pochłania czytelnika. W tle lekki, "zakazany" romans pobudza ciekawość. Polecam.

Jolka | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Rewelacyjny kryminał,przy którym na pewno nie jesteśmy w stanie się nudzić.Doskonale skonstruowana fabuła,super akcja.To kryminał,który wciąga z każda kolejna stroną i sprawia,że nie chce się od niej oderwać a wrażenia po jej przeczytaniu na pewno pozostaną na długo.
Mamy tu również wątek miłosny który umiejętnie jest prowadzony od samego początku. Para, która nie miała się ku sobie na samym początku. W głębi serca jednak wiedzieli, że są dla siebie przeznaczeni. Zakończenie tego wątku jest dość dramatyczne.

miki24gr | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Jeśli ta książka jest typowa dla twórczości Tess Gerritsen, to niewykluczone, że stanę się jej fanką;). Skończona właśnie przeze mnie powieść to lekki, zgrabny romans kryminalny połączony z thrillerem medycznym. Czytało się szybko i przyjemnie, może nie było żadnego zaskoczenia, lecz rozrywka w sam raz na sobotnie popołudnie.

Gosia | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

To co lubię w książkach Gerritsen to element zaskoczenia. Kiedy już wydaje mi się, że wiem, kto jest mordercą, prawda okazuje się zupełnie inna. Tak też było w przypadku "Czarnej loterii". Osobiście uwielbiam książki tej autorki, bo są napisane w taki sposób, że wciągają od samego początku. Dodatkowo autorka nie rozciąga niepotrzebnie fabuły, przez co książka nie staje się obszernym tomiskiem, a zwięzłą całością.
W przypadku tej książki, połączony jest wątek morderstw na lekarzach i pielęgniarkach z wątkiem miłosnym, przez co nie jest to ociekający krwią thriller, a świetna, zawiła intryga ze zbrodnią w tle.

eMka_Bezunia | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Tess Gerritsen
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał + romans. Pani anestezjolog zostaje oskarżona o błąd w sztuce lekarskiej. Czy słusznie? Ona się wypiera. Twierdzi, że wszystko zrobiła dobrze. Pan prokurator pałający nienawiścią do wszystkich lekarzy pragnie zniszczyć panią doktor. Ale jak to bywa w takich książeczkach - oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej. Gdy jakiś czas później pojawia się jeszcze jedna ofiara... sprawa nabiera tempa. Nawet uparty prokurator zaczyna czuć ze coś tu nie gra.
Raczej dość szybko domyśliłam się kto może być morderca, acz 100% pewności nie miałam.

Aneta Wiola | 2016-08-03
Przeczytana: 14 października 2014

Wiele słyszałam o tej autorce, więc w końcu pokusiłam się o kupno jej książki. "Czarna loteria" to lekki kryminał, prosto napisany, który dotrze do każdego.
Uważam, że książka była rozczarowująca. Postacie były takie bezbarwne, że aż mdliło. Dynamika była dosyć szybka, tego nie powiem, jednak uważam, że szybko można było przewidzieć zakończenie książki. Dla tych co lubują się w tej tematyce, to naprawdę nie jest trudne odgadnąć kto za tym wszystkim stoi.
Książka jest w tematyce kryminału i romansu i na pewno tego nie można odmówić. Uważam natomiast, że autorka za bardzo skupiała się na relacji między dwójką głównych bohaterów a mniej na rozwiązaniu zagadki.
Uważam, że książka jest zbyt lekka, każde dziecko mogłoby przeczytać ją przed zaśnięciem i nie miałoby żadnych koszmarów.

zobacz kolejne z 2057