Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie

Okładka książki Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie Nick Bilton
Nick Bilton Wydawnictwo: Onepress biografia, autobiografia, pamiętnik
Hatching Twitter: A True Story of Money, Power, Friendship, and Betrayal
Onepress
2015-06-16
2015-06-16
Arkadiusz Romanek
Twitter mikroblogi platforma

Okładka książki Tajemnica Spotify. Muzyczna rewolucja Sven Carlsson, Jonas Leijonhufvud
Tajemnica Spot... Sven Carlsson, Jona...
Okładka książki Jak działa Google Jonathan Rosenberg, Eric Schmidt
Jak działa Google Jonathan Rosenberg,...
Okładka książki Droga Stevea Jobsa Brent Schlender, Rick Tetzeli
Droga Stevea J... Brent Schlender, Ri...

Po przeczytaniu stwierdziłam, że nie zakładam biznesu z przyjaciółmi :D

Po przeczytaniu stwierdziłam, że nie zakładam biznesu z przyjaciółmi :D

Już literacki debiut Nicka Biltona - czyli właśnie biografio-reportaż o Twitterze, jego początkach i rozwoju firmy czyta się równie świetnie jak jego największy bestseller, "Króla darknetu". Wymienić można tu chociażby tą samą skłonność do lekkiego fabularyzowania historii (i bardzo dobrze!),dbałość o każde najmniejsze detale czy rozważania na temat moralności "ojców założycieli" Twittera oraz stanów psychicznych każdego z nich. Wszystko to oparte w rzeczywistości, wszystko poprzedzone świetnym researchem i wywiadami z osobami przewijającymi się przez historię.
Bogactwo, władza, przyjaźń i zdrada - wszystko znajduje w tej historii swoje uzasadnienie i każdemu z tych aspektów autor daje odpowiednią uwagę i przestrzeń na wybrzmienie. Wszystkie te aspekty składają się na opowieść nie gorszą niż powstawanie Facebooka i "The Social Network", co ostatecznie przekłada się na tak świetną lekturę.
Nick Bilton w zasadzie nie kryje się z tym, kto jego zdaniem jest tutaj największym "czarnym charakterem", ale też niewiele jest osób, których opinia miałaby w tej kwestii większe znaczenie niż właśnie jego - osoby, która tak dogłębnie przestudiowała historię Twittera. A patrząc na to, kto w 2015 roku - dwa lata po wydaniu tej książki - ponownie został dyrektorem generalnym Twittera trzeba przyznać, że Bilton zdecydowanie wiedział, o czym pisał...

Któż nie zna Twittera. Tweety mogą zmieniać losy świata. Wystarczy sobie przypomnieć, jak bardzo lubił wyrażać swoje opinie na tym serwisie społecznościowym prezydent USA, Donald Trump.

Jak powstał Twitter i jak potoczyły się losy jego założycieli? Nick Bilton, amerykański pisarz i dziennikarz postanowił nam o tym opowiedzieć w swojej książce.

Posłużył się ciekawą metodą, ponieważ nie napisał książki z gatunku literatury faktu, ale powieść. Czyta się to dobrze i z pewnością, dzięki takiemu zabiegowi, więcej osób po nią sięgnie. Kilku zapaleńców, którzy nie mieli pieniędzy, chcieli stworzyć coś, co będzie odpowiedzią na samotność i pozwoli znaleźć przyjaciół w sieci.

Książka jest z pewnością ciekawa dla osób interesujących się biznesem cyfrowym z Doliny Krzemowej oraz zarządzaniem. Bardzo dobrze pokazano błędy w prowadzeniu firmy.

Człowiek, który wymyślił coś, co zmieni świat, niekoniecznie nadaje się do prowadzenia biznesu. Firma, to skomplikowany mechanizm. Nie każdy wizjoner, będzie skutecznym menedżerem.

W książce ciekawie pokazano, jak Twittera, chciał podkupić Facebook, w sposób bezwzględny. Tak działają drapieżniki z Doliny Krzemowej, której połykają star-upy. Jak nie przyjmiecie naszej oferty kupna firmy, to skopiujemy wasz pomysł i was zniszczymy.

Jeszcze jedna ciekawa lekcja, która płynie z lektury tej książki, i o której mówią, również często, inni ludzie – nigdy nie zatrudniaj przyjaciół. Pieniądze i władza zmieniają ludzi. Niektórzy współzałożyciele Twittera przekonali się o tym na własnej skórze i zapłacili za to wysoką cenę.

Posłużył się ciekawą metodą,...

Autor opowiada w jaki sposób powstał Twitter, ale również przedstawia dzieje jego współzałożycieli. Piszę zarówno o ich sukcesach, karierach, wyzwaniach jakie przed nimi stawały, ale również o ich osobistych porażkach i o tym jak sukces firmy wpłynął na ich życie i relacje. Książka godna polecenia.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Polecam!!

Polecam!!

Super książka, bardziej opowieść niż powieść. Są w niej dialogi, ale co może trochę denerwować na początku, nagle się przerywają i opisane jest co dana osoba mówiła, ale dzięki temu książka jest krótka. Gdyby to była powieść musiała by mieć ponad 500 stron. Bardzo fajne są opisy sytuacji, najczęściej rozpoczynające rozdziały, czasami bardzo dowcipne i fajne porównania. Czytając wzruszyłem się co najmniej jeden raz. Bardzo fajnie się czyta. a dzięki temu, że rozdziały są krótkie, można w każdym momencie przerwać i jeszcze doczytać do końca rozdziału.

Nick zebrał historię o powstawaniu twittera, wraz z autorem przechodzimy wszelkie stada rozwoju firmy, od jej powstania i założenia przez Jacka Dorsey'a od piwotu i zmiany modelu biznesowego firmy w obecnie funkcjonującego twittera. Jesteśmy świadkami wielokrotnej zdrady, zmiany władzy w twitterze, walki o wizję i formę firmy. Bardzo ciekawa lektura, dla osób które chcą doświadczyć procesu budowania i transformacji firmy do gigantycznego przedsiębiorstwa. Polecam

• 01 Literatura Faktu
  • Miro
  • Mój
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie