Kobieta dość doskonała

Sylwia Kubryńska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura piękna
Czwarta Strona
2015-10-07
2015-10-07
ironia kobieta literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa praca zawodowa rodzina samotność sukces życie codzienne

Być kobietą

Gorzko. Smutno. Ze złością i przekleństwem na ustach. Wytyka to, co najbardziej uwiera. Bez lukru.

Rewelacja, świetnie się czyta i moim zdaniem każda kobieta powinna ją przeczytać.
Najwyższy czas odczepić się od siebie, zaopiekować się sobą.
Przestań się porównywać, nie musisz być doskonała we wszystkim.
Żyj dla siebie, nie dla innych.

Najwyższy czas odczepić się od siebie, zaopiekować się sobą.
Przestań się porównywać, nie musisz być doskonała we wszystkim.
Żyj dla siebie, nie dla innych.

Książka feministyczna. Przepełniona żalem i złością do mężczyzn.

Książka feministyczna. Przepełniona żalem i złością do mężczyzn.

Niestety, również odniosłam wrażenie, że książka jest pesymistyczna i pełna żalu autorki. Mnie nie porywa.

"Kobieta dość doskonała" jest ostatnią książką jaką przeczytałam w marcu. I tego co skrywa w środku było mi trzeba. Ale nie tylko ja. Po reakcjach na story z fragmentami książki śmiało mogę stwierdzić, że większość nas babeczek odnalazła by siebie w tej książce.
_
"Nie wstydź się. Nie zasłaniaj rękami ust. Nie rezygnuj z własnych potrzeb. Nie ustępuj. Nie staraj się dopasować. Nie wytrzymuj. Nie oddawaj najlepszej porcji tiramisu żadnemu facetowi, który ma focha, w nadziei, że zobaczysz na jego twarzy uśmiech wdzięczności. Nie zobaczysz. Jego foch jest jego sprawą. Twoją sprawą jest twoje życie."
_
Pamiętam swój gniew na społeczeństwo i sprzeciw. Dlaczego chłopiec może krzyknąć "moje jaja", ale dziewczynka już nie. Facet patrzy w lustro i co? I nic! Ja spojrzę w lustro i już widzę zmarszczki, drugi podbródek jezu kolejny siwy włos... Dlaczego to ja mam być tą, która siedzi w garach, z dziećmi, która musi wyglądać jak miss poloni i mieć nieskazitelnie czyste mieszkanie? Czemu temat kobiecości i miesiączkowania jest nadal tematem tabu? I najgorsze. Dlaczego my kobiety same sobie to robimy? I dlaczego wychowujemy tymi bzdurnymi stereotypami nasze córki? Kobiety jesteście wspaniałe! Kobiety jesteście wystarczające!
_
#kobietadoscdoskonala autorstwa #sylwiakubryńska jest głosem wielu kobiet. Napisana tak jak jest. Tak, aby dać upust naszym frustracją. Tak, by kończąc każda kobieta mogła powiedzieć "pieprzyć to! Jestem wystarczająca". Robi to używając historii, które zna każda z nas. Opowiada z humorem i ironią jak same siebie ograniczamy i pozwalamy na to innym. Nie raz popłakałam się ze śmiechu podczas lektury i nie raz miałam ochotę cisnąć nią w mojego narzeczonego. Zdecydowanie polecam każdej kobiecie. ❤️

1964

Książka dla tych wszystkich, które uważają, że muszą być doskonałe we wszystkim, zawsze i wszędzie. Gorzka, ale z humorem. Chyba każda kobieta powinna ją poznać!

Pozycja obowiązkowa na półce każdej kobiety, która uważa (sama lub "dzięki komuś"),że "doskonała" to jej drugie imię. Zabawna, czasami wzruszająca i emocjonalna książka. To taki "Katharsis" dla nas, kobiet, które zawsze mają sobie coś do zarzucenia...

Smętne wynurzenia sfrustrowanej kobiety pełnej kompleksów, nieciekawych doświadczeń życiowych itp. Masochistyczne. Pesymistyczne.

Świetna. Świetnie napisana i szybko się czytało.

Świetna. Świetnie napisana i szybko się czytało.

Myślałam że to będzie Ala Millerowa ale nie.Ale też fajna.My kobiety za duzo oczekujemy od samych siebie ale po co? Zakończenie książki świetne.

• 2016
  • Ebooki