Wiersze wybrane

Wydawnictwo: a5
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
magdaLena

Najobszerniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. Wiersze wybrane pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od wczesnych pełnych sprzeciwu utworów z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne teksty z lat późniejszych. Książka zawiera wybrane przez Autora dzieła z tomów: Komunikat, Sklepy mięsne, List, Oda do wielości, Jechać do Lwowa, Płótno, Ziemia ognista, Pragnienie, Powrót, Anteny oraz Niewidzialna ręka, a także nowe utwory.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoa5.pl/Wiersze-wybrane;s,karta,id,162

źródło okładki: http://www.wydawnictwoa5.pl/Wiersze-wybrane;s,karta,id,162

magdaLena | 2015-08-28
Przeczytana: 2010 rok

Pamiętam, że czytając tę książkę, dość już dawno, w letnie przedpołudnia na leżaku, silnie odczuwałam obecność ducha poezji Cz. Miłosza w większości wierszy Zagajewskiego. Zbyt silnie. I pewnie nie tylko ja to odczuwałam.