hobby

Arthur Bloch tworzy mądry i ironiczny obraz miejsca człowieka w kosmosie. Otrzymujemy więc wesoły aforyzm niemal na każdą sytuację, gdy coś może pójść nie tak, jak powinno wszędzie bowiem nadarza się okazja do potwierdzenia słuszności i obserwacji murphologicznych.

skubasowa | 2016-04-28

Reguła Baracha (z Murphologii medycznej): Alkoholik to osoba, która pije więcej od swego lekarza.

Reguła Marsa (z Murphologii ekspertyz i ekspertów) : Ekspertem jest każda osoba z zwenątrz.
Prawo Schroederea (j.w.): Niezdecydowanie jest podstawą elastyczności.

Alinsky'ego teza o radykałach (z Murphologii polityki i ekonomii): Najwięksi moraliści znajdują się najdalej od problemu.

Coita-Murphy'ego formuła potęgi myślenia negatywnego: Optymisty nie sposób mile zaskoczyć.

Dużo ironii i humoru opartych na obserwacji nas-ludzi i naszego świata. Polecam :)

porywacz_zwlok | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Almanach porażek ale systematyzujący tą wiedzę. Można odnieść wrażenie, że jest brak powodu na tym świecie by próbować osiągnąć sukces choćby w potrzebie zrzucania chleba posmarowanego masłem ze stołu. Lekka i troszkę śmieszna. Idealna na nudnawą podróż pociągiem czy samolotem.

Matizz_2 | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018