Zwyczajny dzień

Cykl: Nina Braun (tom 2) | Seria: Pasje i namiętności
Wydawnictwo: Rebis
literatura polska
Ag2S

Zwyczajny dzień to kontynuacja Wakacji, barwnej i zmysłowej opowieści o poszukiwaniu i dawaniu miłości, szczęścia, akceptacji, o budowaniu świata na nowo, gdy ten dotychczasowy, tak bardzo bezpieczny i przewidywalny, niespodziewanie się rozpada Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i...

Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i zagubiona, ciągle szuka dna, od którego miałaby siłę się odbić. Niespodziewana ciąża i obecność Klary wyzwalają w niej nie tylko nowe siły, ale są również źródłem małych sukcesów i radości, które pozwalają dostrzec odrobinę cudowności w codzienności.

Pomyśl, że ta pełna zabawnych, ale też wzruszających i refleksyjnych chwil historia mogła przydarzyć się tobie.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

wiejskifilozof | 2017-02-23

Wciąga mocno,fajna ciepła choć czasem,smutna książka.
Autorka,pokazuje że,w życiu bywa różnie.
Od cierni po gwiazdy.
Bohaterka główna,fajna kobieta 40 latek.

Nowe macierzyństwo,zabawne sytuacje z tego wynikają.
I książka przez to,bardzo poczytna.

andzia12 | 2016-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Kontynucja losów znanej nam bohaterki "Wakacji".

Nina zmierza się z wychowywaniem dzieci bez męża, ale i rzeczywistością jego zdrady. I tak zastanawiając, jak my, zachowałybyśmy sie, gdyby nasz ukochany miał dziecko z inna kobietą? Co zrobiłybyśmy, gdyby ona ciężko chorowała i nam oddała pod opiekę dziecko?...

Zabawne przygody Niny nastrajają czytelnika bardzo pozytywnie.
Usmiech na twarzy miałam gwarantowany przez cały czas lektury.

boziaczek | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Wakacje" przeczytałam jednym tchem. Podobnie było z drugą częścią czyli "Zwyczajnym dniem". Dalsza historia Niny i jej zmaganiami z przeciwnościami losu, które mnożą się i troją, czyta się naprawdę bardzo dobrze, a podejście głównej bohaterki do swoich problemów z lekkim dystansem i ironią, powodują, że nie jeden raz pojawiał się na mojej twarzy uśmiech podczas lektury.
Polecam! Szczególnie czytelniczkom:)

Monka | 2016-10-23
Przeczytana: 22 października 2016

"Pomyśl, że ta pełna zabawnych, ale też wzruszających i refleksyjnych chwil historia mogła przydarzyć się tobie"
...Zwyczajny dzień wcale nie jest taki zwyczajny ... powiedziałabym nawet, że jest niezwykły ... mimo rutyny dnia codziennego u Niny dzieje się sporo ... znowu musi stawić czoła trudnej rzeczywistości ... musi poukładać swój świat od nowa ... nauczyć się cierpliwości i opanować tęsknotę za najbliższymi ... nagroda za trud i zaangażowanie będzie wspaniała ... Nina na nowo nauczy się cieszyć życiem i dostrzegać "odrobinę cudowności w codzienności" ... Zwyczajny dzień to kontynuacja wspaniałej debiutanckiej powieści Niny Majewskiej - Brown - Wakacje ... jak to zazwyczaj bywa przy kontynuacjach potrafią być one nudne i przewidywalne ... jednak tak nie dzieje się w tym przypadku ... druga powieść opisująca życiowe wzloty i upadki Niny jest równie intrygująca co pierwsza ... przypuszczam, że zrobiłaby na mnie jeszcze większe wrażenie gdybym nie znała trzeciej już części - Jak...

gosia123 | 2015-10-24
Przeczytana: 23 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwyczajny dzień wcale nie jest taki zwyczajny.Trzeba nie lada odwagi,żeby zająć się wychowaniem dziecka kochanki :-) :-)

November-Rain | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Czy "zwyczajny dzień" naprawdę jest zwyczajny?
Okazuje się,że nie.
Nagle,jak Filip z konopi,wyskakuje wiadomość,że musisz zająć się małym człowieczkiem.
A dla matki tego człowieczka masz masę współczucia,podczas gdy powinnaś jej nienawidzić.
To zwyczajnie nie jest zwyczajny dzień.
Przy okazji można w wielu momentach konkretnie się pośmiać :).
Zakończenie wskazuje na to,że powinna powstać kolejna część.

MoniS | 2017-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Nina wciąż boryka się z trudami codziennego życia. Tym razem podobało mi się trochę mniej niż przy pierwszym spotkaniu z nią. Chętnie jednak wkrótce przeczytam kolejna część.

WielkiBuk | 2015-10-16
Przeczytana: październik 2015

Za mna zarówno "Wakacje", jak i kontynuacja "Zwyczajny dzień" - sympatyczne powiastki, które najłatwiej porównać do komediodramatów filmowych, na które czasami natrafić można w TV :) Szalona dynamika, ciągle coś się dzieje, zaskakuje bohaterkę i nie daje jej odsapnąć, tragedia godni tragedię, a ona przyjmuje wszystko na klatę i nie daje się przewrotnego losowi. Zarówno pierwsza jak i druga część do pochłonięcia w jeden, może dwa wieczory.

"Zwyczajny dzień" - wcale nie taki zwyczajny...
"Zwyczajny dzień" to dalsze losy bohaterki książki "Wakacje", jej codzienne życie, problemy, dylematy i trudne decyzje, z którymi przyszło jej się zmierzyć...
Świetna lektura, polecam i czekam na ciąg dalszy :)

lila | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Niezła. Ciężko się oderwać. Dzieje się, dużo zwrotów akcji.
Słodko - gorzka.
Nina- SUPERBOHATERKA!?! -chyba za bardzo.
Najlepszy fragment-to chrzciny, boki zrywać

Zło w umysłach tzw. porządnych ludzi. Wywiad z Niną Majewską-Brown

Czy pisanie kryminału różni się od pisania powieści obyczajowych? Dlaczego duchota niewielkich społeczności może być inspirująca przy tworzeniu intrygi? M.in. na te pytania odpowiada Nina Majewska-Brown, autorka cyklu powieści o Ninie i mającego niedawno premierę kryminału „Grzech”.