Zwyczajny dzień

Cykl: Nina Braun (tom 2) | Seria: Pasje i namiętności
Wydawnictwo: Rebis
literatura polska
Ag2S

Zwyczajny dzień to kontynuacja Wakacji, barwnej i zmysłowej opowieści o poszukiwaniu i dawaniu miłości, szczęścia, akceptacji, o budowaniu świata na nowo, gdy ten dotychczasowy, tak bardzo bezpieczny i przewidywalny, niespodziewanie się rozpada Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i...

Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i zagubiona, ciągle szuka dna, od którego miałaby siłę się odbić. Niespodziewana ciąża i obecność Klary wyzwalają w niej nie tylko nowe siły, ale są również źródłem małych sukcesów i radości, które pozwalają dostrzec odrobinę cudowności w codzienności.

Pomyśl, że ta pełna zabawnych, ale też wzruszających i refleksyjnych chwil historia mogła przydarzyć się tobie.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Wciągająca,lekka i sympatyczna Nina to 40-letnia kobieta po stracie ukochanego męża oraz syna swoje życie podporządkowuje swojej ośmioletniej córce.
Tu są w jej życiu problemy rodzinne,dylematy życiowe.
Nina-fajna bohaterka powieści.
Siegnę z przyjemnością po pierwszą część przygód Niny "Wakacje"

Beata | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: luty 2019

No i przeczytałam drugi tom cyklu "Nina Braun". I nie żałuję. Super się czytało, autorka nie stosuje powtórzeń tekstu, co mi się bardzo podoba. Jednak jest to typowa literatura kobieca.

gleism | 2018-09-21

Bardzo przyjemna lektura. Po pierwszym tomie, w którym Nina zostaje praktycznie rozjechana przez zły los, teraz robi się spokojniej - troszkę. Książka ze sporą dawką humoru,który idealnie trafia w moje gusta.
Tylko zakończenie w takim momencie,że muszę biec do sklepu po kolejną część.

Kamilla | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Mimo że to nie mój klimat podoba mi się ta seria. Przyjemna i ciekawa historia, biorę się za kolejną część :-D

Nika1920 | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zabawna, ciekawa, pouczająca.
Kontynuacja książki pt ,,Wakacje" przeczytana przeze mnie w dwa dni. Na jednym tchu, wcielałam się w życie bohaterów. Żałoba po Bartku Jaśka opuściła mnie tak samo jak Ninę. Kobieta niezależna, na którą spadają wszystkie problemy, na jej barkach spoczywają dwa nowe wytwory boga, jedno swoje, drugie obce. Przytłacza ją zbyt wiele, wbija się w wir pracy, rodziny i domu. Mimo przeciwności od losu połapuję się w tym trudnym świecie, spogląda na pewne sprawy inaczej i przede wszystkim daje sobie radę. Książka zabawna, często poprawiająca mi humor i która czegoś mnie nauczyła. Już dzisiaj zabieram się za zakupioną już dawno kolejną część ,,Jak tu się nie zakochać" by znów wcielić się w kolejne przygody czterdziestodwuletniej kobiety z samymi problemami na głowie.

Czyżyk | 2018-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 09 marca 2018

Tragiczna śmierć męża i syna, nieplanowana ciąża, bankructwo i druga rodzina męża - czy może być jeszcze gorzej?
Okazuje się, że tak, zgodnie z powiedzeniem: "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej", co wyraźnie widzimy na przykładzie Niny i chaosu w jej życiu.
Fabuła mnie wciągnęła i mimowolnie trzymałam kciuki, by bohaterce się wreszcie ułożyło.
Ponadto spodobał mi się styl pisarki, język niewyszukany, bez żadnych sztucznych "ojejuśków", tylko po prostu tak, jak na co dzień mówimy w stresujących sytuacjach. Oto jedna z nich:
Spanikowana Magda na wieść, że przyjaciółka rodzi, zareagowała wprost:
"O ja pierdolę, o kurwa, ja pierdolę! Co teraz? Jezu, Nina, co teraz?"
Czy w takiej chwili zastanawialibyśmy się nad właściwym doborem słów?
Od razu przypomina mi się wypowiedź Małgorzaty Kalicińskiej, która na uwagę redaktora dotyczącą użycia wyrazu "rzygała", odpowiedziała:
"- A jak miałam napisać?
- np. wymiotowała...
- Wymiotuje dziecko, a ona się upiła i rzygała! Nigdy...

Gwiazdka27 | 2017-10-19

Po drugą część książki sięgnęłam bardziej świadomie, wiedząc już, jaki jest styl pisania autorki. Opisane w książce historie mogą się wydawać nieprawdopodobne, jednak mam świadomość,że życie pisze niespodziewane scenariusze.
Tę część dalszego życia Niny i jej rodziny również polecam.

Maja | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Zwyczajny dzień to kontynuacja Wakacji, także jeśli nie czytaliście poprzedniej książki, nadróbcie zaległości, bo inaczej pogubicie się w tym, co się dzieje. Nina nadal przeżywa śmierć męża i syna, ale wie, że musi wziąć się w garść. Ma córkę, a niebawem na świat przyjdzie kolejne dziecko. Jak kobiecie uda się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Czy będzie w stanie stawić czoła przeciwnościom losu?

Wiecie co, mam z tą książką problem. Już tłumaczę, o co mi chodzi. Wakacje totalnie zwaliły mnie z nóg. Nie spodziewałam się tego, że autorka zrzuci mi na końcu na głowę bombę, po której długo nie będę umiała się pozbierać. Kontynuacja jest moim zdaniem nieco gorsza.

Początek zapowiadał bardzo dobrą lekturę. Wydawało mi się, że Zwyczajny dzień będzie lepszy od Wakacji, ale nie był. Do momentu, aż na świecie nie pojawiło się kolejne dziecko Niny, czytałam książkę z zapartym tchem. Byłam bardzo ciekawa tego, jak kobieta poradzi sobie sama z dziećmi. Później zaczęły się schody. Pojawiło się...

MadziaR | 2017-08-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

J

magika78 | 2017-07-19
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 19 lipca 2017

Kolejna pozycja z cyklu Nina Braun. Tak samo ciepła i życiowa, jak pierwsza część. Na pewno sięgnę po kolejne pozycje.