Testament mistrza chirurgii

Okładka książki Testament mistrza chirurgii
Marcin Łyskanowski Wydawnictwo: Czytelnik biografia, autobiografia, pamiętnik
201 str. 3 godz. 21 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1974-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1974-01-01
Liczba stron:
201
Czas czytania
3 godz. 21 min.
Język:
polski
Tagi:
historia medycyny
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
388
138

Na półkach: ,

Trochę mylący tytuł, bo zamiast testamentu mistrza czyli Rafała Czerwiakowskiego, autor opowiada o reformach Akademii Krakowskiej i niewątpliwych zasługach Hugona Kołłątaja. Samego Czerwiakowskiego - znakomitego chirurga, wrażliwego lekarza (co było wówczas rzadkością) i porywczego człowieka - jest tu niewiele, ale za to tło XVIII w. Krakowa i przepychanek cywilno - kościelnych czy ambicjonalnych jest mnóstwo, Książka mimo dość trudnego i stylizowanego na ówczesny języka czyta się szybko. Rzeczywistość w jakiej przyszło chorować obywatelowi dawnego Krakowa czy Paryża była nie do pozazdroszczenia. Warto pamiętać, że dzięki światłym lekarzom i reformatorom nie oglądającym się na pomstujących na "nowe", zawdzięczamy chociażby pojedyncze łóżka w szpitalach :)
Warto.

Trochę mylący tytuł, bo zamiast testamentu mistrza czyli Rafała Czerwiakowskiego, autor opowiada o reformach Akademii Krakowskiej i niewątpliwych zasługach Hugona Kołłątaja. Samego Czerwiakowskiego - znakomitego chirurga, wrażliwego lekarza (co było wówczas rzadkością) i porywczego człowieka - jest tu niewiele, ale za to tło XVIII w. Krakowa i przepychanek cywilno -...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    2
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Testament mistrza chirurgii


Podobne książki

Przeczytaj także