Twilight

Twilight
9781904233657
angielski
Justyna

When 17 year old Isabella Swan moves to Forks, Washington to live with her father she expects that her new life will be as dull as the town. But in spite of her awkward manner and low expectations, she finds that her new classmates are drawn to this pale, dark-haired new girl in town. But not, it seems, the Cullen family. These five adopted brothers and sisters obviously prefer their own...

But in spite of her awkward manner and low expectations, she finds that her new classmates are drawn to this pale, dark-haired new girl in town. But not, it seems, the Cullen family. These five adopted brothers and sisters obviously prefer their own company and will make no exception for Bella.

Bella is convinced that Edward Cullen in particular hates her, but she feels a strange attraction to him, although his hostility makes her feel almost physically ill. He seems determined to push her away – until, that is, he saves her life from an out of control car.

Bella will soon discover that there is a very good reason for Edward’s coldness. He, and his family, are vampires – and he knows how dangerous it is for others to get too close.

źródło opisu: http://www.atombooks.net/books/twilight/

źródło okładki: http://www.atombooks.net/books/twilight/

mariusz | 2019-06-30
Przeczytana: 01 stycznia 2019

świetna książka

anaszko | 2019-06-23

Fajnie było po latach wrócić do książki, którą już niejednokrotnie czytałam. I mimo tego, że wiele osób uważa ja za dosyć słabą to mnie się podobała.

książkolubna | 2019-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Myślę, że wiele osób po zerknięciu na liczbę gwiazdek, które wystawiłam tej niewątpliwie popularnej powieści stwierdzi, że mam słaby gust dotyczący książek i... być może jest to poniekąd prawda, zważywszy, że niedawno wciągnęłam się w intensywne czytanie, ale "Zmierzch" podobał mi się bo jest lekką książką, która wciąga i nie jest ani trochę wymagająca, czytelnik nie musi pamiętać mnóstwa wątków i informacji.
Nie rozumiem dlaczego wylano na "Zmierzch" taką falę skarg (i potępienia???)no, w każdym razie niczego miłego. Wiadomo książka ma pewne wady, ale nie była aż taka beznadziejna, a osoby, których taka kategoria nie interesuje nie powinny mieć pretensji, że po sięgnięciu po "Zmierzch" poczuli się rozczarowani.
Jeśli jednak jestem przy słabych stronach to według mnie nieco dezorientujące był wątek na końcu książki o James'ie, ponieważ do tego momentu praktycznie jedynym wątkiem była relacja Belli i Edwarda. Sądzę tez że słownictwo autorki pozostawia trochę do życzenia...

Alexa | 2019-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry

Przymierzałam się do tej książki długi czas. Gdy zaczęłąm nie mogłam się oderwać, lecz momentami irytująca. Z jednej strony zgadam się z niektórymi negatywnymi opiniami, bo wyidealizwane postacie to nie moja bajka, ale czasami potrzebna mi jest mniej głęboka, prosta książka.

Natalia Bednarz | 2019-05-29

Ta książka jak by jest odbiciem filmu. Spodobała mi się średnio, ale pozytywnie.
Najbardziej spodobały mi się dwie postacie Bella i Edward.

Julia | 2019-05-26

Powieść Stephenie Meyer pt. Zmierzch to pierwsza część cyklu o tym samym tytule. Książka opowiada o dziewczynie Belli Swan, która wraz z ojcem przeprowadza się do innego miasteczka. Na miejscu poznaje przystojnego i tajemniczego Edward Cullena.
Powieść ta bardzo przypadła mi do gustu, czyta się ją bardzo szybko i niezwykle przyjemnie. Autorka stworzyła nadzwyczaj realistyczne postacie, mimo, że niektóre z nich to wampiry ;-). Można z łatwością wczuć się w rolę głównej bohaterki oraz odczuwać tak jak ona.
Polecam gorąco tę pozycję ponieważ jest warta przeczytania oraz poznania fantastycznej historii Belli i Edwarda.

BeaW111 | 2019-05-21
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Długo się przed nią broniłam. Przeczytałam z ciekawości, zakładając ze na Zmierzchu się skończy. Niestety ale porwała moje serce i przeczytałam cała Sagę. Polecam

Joanna | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Kilka lat temu zapoznałam się z bohaterami sagi zmierzch. Urzekła mnie zarówno książka jak i film. Teraz po kilku latach wracam i ... nic się nie zmieniło. Znowu nie mogłam się od książki oderwać.
Nie wiem gdzie kryje się fenomen tej powieści. W zasadzie przeznaczona jest dla nastolatek i opowiada o miłości między stuletnim wampirem a 17-latką. Brzmi banalnie, prawda?
Jest to uroczy romans naszpikowany również niebezpieczeństwem i szybkimi zwrotami akcji. Bardzo fajnie odmalowani są bohaterowie, zarówno główni jak i drugoplanowi. Nawet dialogi pełne ckliwych wyznań jakoś nie rażą.
Nie wiem jak udało się autorce stworzyć tak lekką i przyjemną książkę, połączyć romans z kryminałem a wszystko to w okowach fantasy. W swoim gatunku jest rewelacyjna, nie należy porównywać ją z ogierami literatury ;)

malnutelka | 2019-05-17
Przeczytana: 14 listopada 2013

Mimo częstej krytyki tej powieści ja uważam ją za wybitną. Romans przedstawiony w epicki sposób, daje się odczuć elektryzujące uczucia, które łączą głównych bohaterów. Podchodziłam sceptycznie do świata wampirów i wilkołaków, ale moje nastawienie zmieniło się po przeczytaniu tej powieści. Postaci fajnie przemyślane i barwnie opisane. Zdecydowane złagodzenie znanych z horrorów wątków, dzięki czemu klimat książki jest przyjemny, z delikatnym dreszczykiem grozy. Film znacznie spłyca przekaz książki, gorąco zalecam więc zacząć od słowa pisanego! Polecam osobom, które lubią historie miłosne w niebanalnych realiach.

Czytałam wiele razy. Myślę, że tej książki nie trzeba oceniać...