Czerwony kapturek

Seria: Najpiękniejsze Bajki Świata
Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
Le Petit Chaperon Rouge
MAD_ABOUT_YOU

Czerwony Kapturek – baśniowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles'a Perraulta w 1697 roku w książce Bajki Babci Gąski. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana w Europie.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Czy jest wśród nas ktoś kto nie zna historii Czerwonego Kaputrka, złego wilka i babci? Chyba nie. :) Jest to bestseller. Czerwony Kapturek zachował się w historii bajek już na zawsze. Zachęcam do czytania swoim maleństwom!

Mistrzowie polskiej ilustracji

Dzień Dziecka to doskonała okazja, by przyjrzeć się bliżej literaturze kierowanej do młodszego czytelnika. W książkach dla najmłodszych bardzo ważną rolę odgrywają ilustracje. Swoich mistrzów w tej dziedzinie przedstawia dzisiaj Jowita Marzec.