Klinika pod Boliłapką. Gucio gubi futerko

Cykl: Klinika pod Boliłapką (tom 9)
Wydawnictwo: Papilon
elfijka

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów. Gabi dostaje wyjątkowy prezent komunijny –świnkę morską. Dziewczynka nie może...

Gabi dostaje wyjątkowy prezent komunijny –świnkę morską. Dziewczynka nie może zabrać Gucia na zagraniczne wakacje, dlatego zostawia go pod opieką przyjaciółki. Czas spędzony bez właścicielki powoduje u zwierzątka stres, który doprowadza je do choroby. Czy lekarze z Kliniki pod Boliłapką zdołają pomóc Guciowi?

źródło opisu: http://ksiegarnia.publicat.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.publicat.pl

wiewiora098 | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

I przyszedl na to czas by poczytac bajke.
To ksiazka nie byle jaka.. Naprawde godna polecenia dla mlodych czytelników ktorzy rozpoczynają przygode ze zwierzatkami.
W tym odcinku mamy doczynienia z Gabi ktora chciala miec psa a dostaje świnkę morska o nazwie Gucio.
Dziewczynka wyjezdza na wakacje i zostawia Gucia pod okiem kolezanki gdzie miedzy czasie Gucio gubi sierść?
Czy to przerwie przyjaźń dziewczynek? Dlaczego Gucio trafi do szpitala Bolilapki?
Jaka bedzie diagnoza?

O tym wszystkim dowiecie sie w srodku pieknie zilustrowanej ksiazce z bogatatym słownictwem i nauka obyczajów zwierzątek.. Normalnie idealna ksiazkaby spedzic czas z pociechami
Polecam!!!

Keenyah | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Z Maksiem :)
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo ciekawa opowieść o chorobie świnki morskiej zwanej Guciem, przeplatana wiadomościami jak się taką świnką opiekować (dla dorosłego widoczne, lecz dla dziecka niezauważalne), czym karmić i wiele innych ciekawostek.

Polecam dla rodziców i dzieci, które planują kupić/adoptować jakiegokolwiek zwierza do domu, bo seria "Klinika pod Boliłapką" ma wiele części z innymi zwierzakami.

Gabrysia | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 listopada 2016

Uwielbiam tę serię. Jest bardzo fajna.

Magdalena | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Świnki morskie to bardzo delikatne stworzonka, a grzybica to nieprzyjemna choroba. Jednak dzięki pani doktor Magdzie i jej mężowi wszystko ze świnką wróci do normy, a mała Gabi zdobywa przyjaciół :).

Agacha | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Bardzo sympatyczna książeczka o dziewczynce i jej śwince morskiej.