Pieśń węży

Wydawnictwo: Genius Creations
Fenrir

Upadający monarchowie sprowadzają na swoich popleczników nieszczęście za nieszczęściem. Na własnej skórze przekonał się o tym Ren Maghar. Ten niegdyś najpotężniejszy po królu człowiek w imperialnym Kahrze, zmuszony jest do wysługiwania się nowemu władcy, aby utrzymać swoją rodzinę przy życiu. Wplątany w polityczne intrygi i machinacje staje przed dylematem pozostać pionkiem czy ponownie stać...

Wplątany w polityczne intrygi i machinacje staje przed dylematem pozostać pionkiem czy ponownie stać się graczem. Jeśli wybierze to pierwsze przetrwa. Jeśli wybierze to drugie, musi poznać ciągle zmieniające się zasady gry o władzę i nowych potężnych graczy. Tam, gdzie nagrodą jest tron, utrzymanie głowy na karku graniczy z cudem.

źródło opisu: http://geniuscreations.pl

źródło okładki: http://geniuscreations.pl

Książka_w_autobusie | 2018-11-08

Pierwszy raz, nie licząc oczywiście Harrego Pottera i ostatnio Mabel, przeczytałam książkę fantasy. Przyznam się szczerze, że jestem absolutnym laikiem w tej dziedzinie literatury i chyba do końca nie jest to moja bajka. Natomiast nie zmienia to faktu, że od czasu do czasu warto poszerzać swoje horyzonty i a noż odkryjemy coś fantastycznego i niebanalnego.

Pieśń węży jest dla mnie ważną książką, ponieważ trafiła do mnie na prośbę, chociaż może nie jest to do końca odpowiednie słowo, bardziej pasowałoby może z inicjatywy samej autorki. Co zadziałało dla mnie bardzo motywująco i optymistycznie. Pani Mario, dziękuję raz jeszcze za możliwość przemierzania tego zaczarowanego świata.

No to może teraz trochę opowiem o książce, w końcu tu właśnie chodzi o nią.:) W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na okładkę i tu już na wstępie lekko mnie przeraziła i szczerze zastanawiałam się na co ja się właściwie rzuciłam. Ale w tym przypadku idealnie pasuje tu przysłowie że nie ocenia się książki...

Janusz Szewczyk | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Nie udało mi się uniknąć spoilerów - kto nie chce wiedzieć za dużo, niech lepiej nie czyta.

Przeciętna, w założeniach rozrywkowa książka fantasy jakich wiele. Wyróżnia się za to z pewnością paskudną grafiką okładkową. Okładka okazała się słaba również pod względem jakości wykonania, gdyż folia ją pokrywająca odkleiła się na brzegach już podczas pierwszej lektury tej książki.

Tekst okładkowy sugeruje, że książka opisuje heroiczno-tragiczne losy trzech kobiet (i/lub ich wielbiciela), co jest całkowitą nieprawdą, gdyż dwie z nich giną na samym wstępie (w tym jedna nie całkiem) i równocześnie dwie z nich są tą samą osobą (ale też nie całkiem). Tak czy inaczej, po zbilansowaniu zgonów, niekompletnych zgonów i niecałkowitych reinkarnacji, książka koncentruje się na losach jednej (niewykluczone, że na wpół martwej) niewiasty obdarzonej ponadprzeciętnymi zdolnościami magicznymi i udającej, że wie do czego dąży. Kobieca bohaterka nie oznacza oczywiście, że książka jest mocno...