Magia zabija

Okładka książki Magia zabija Ilona Andrews
Okładka książki Magia zabija
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 5) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 5)
Magic slays
Fabryka Słów
2016-02-03
2016-02-03
Marek Najter

Z każdym kolejnym tomem coraz bardziej się dziwię, że seria nadal trzyma poziom. Ale tak jest i to jest piękne!
Nawet więcej – niektóre wątki dopiero nabierają kształtów. Po Errze zaczynamy poznawać kolejne ciekawostki z rodzinnych koligacji Kate.
Fabuła ma sens, trzyma w napięciu, nie można się oderwać. Nowi bohaterowie są wyraziści i da się ich lubić, a starzy nadal są tacy, jakich ich pokochaliśmy w pierwszej części.
Genialny wątek matki Kate i Vorona. Tylko czekać na konfrontację z Hugh i Rolandem.

Bardzo fajna seria fantastyczna. Lubię dynamikę między bohaterami i klimat tych książek. Są mega wciągające i angażujące. Aż chce się przeczytać całą serię na raz. Dla fanów Dory Wilk idealne.

Seria z Kate Daniels- tom 5, Magia Zabija

OMG, to już piąta część! Zaraz skończę czytać tą serię... Ja nie chce kończyć!!!

Kate otwiera biuro detektywistyczne "Ostre Cięcie". Mijają tygodnie, nikt nie chce jej zatrudnić... Opuściła Zakon Rycerzy Miłosiernej Pomocy w kontrowersyjnych okolicznościach, przez co Zakon szarga jej dobre imię. A wielu potencjalnych zleceniodawców boi się narazić Władcy Bestii, który jest oficjalnie towarzyszem Kate. Rozkręcenie własnej działalności jest trudniejsze niż myślała. Z dobrych wiadomości - wróciła Andrea, najlepsza przyjaciółka Kate. Przyciągnęła ze sobą pudla z piekła rodem. Kate ją z miejsca zatrudniła. Do tego Derek, który w poprzedniej pracy osiągnął szczyt szczytów już jako 19sto latek i przestał się rozwijać. Curran wmanewrował ją w zatrudnienie Dereka i jeszcze młodego Ascanio. Piętnastolatek został ukarany przez Currana koniecznością przebywania w towarzystwie Kate. Więcej pracowników niż klientów... Dlatego jak tylko zdarza się okazja, Kate natychmiast ją chwyta. Gdy stara znajoma zgłasza się, by zatrudnić Kate do odnalezienia pewnego naukowca wszyscy zakasują rękawy. Mimo, że ta sprawa mocno śmierdzi... Naukowiec zaginął razem ze swoim wynalazkiem. Tajemnicze urządzenie może zabić każdą istotę magiczną w promieniu 8 kilometrów: nekromantów, wampiry, stwory magiczne, zmiennokształtnych, każdego kto posiada, bądź posługuje się magią. Do tego czeka ich walka z tajemniczą organizacją Latarników, która ma na celu eksterminacje wszelkich istot magicznych. I znów trzeba się zjednoczyć: zmiennokształtni, wampiry, nekromanci, czarownice i czarownicy muszą stanąć razem do walki. Kate ma sporo na głowie, oprócz zmagań z mitologią słowiańską, musi ratować Julie. Do tego dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i ojczymie, co totalnie burzy jej wyobrażenie o szczęśliwym dzieciństwie.
Niby się dobrze skończyło, a jednak jakoś mi smutno po przeczytaniu tej części... może faktycznie dlatego, że już czuję powiew końca tej przygody...

Seria z Kate Daniels- tom 5, Magia Zabija

To już kolejne przygody Kate i jej Lwa😉. Teraz para już oficjalnie mieszka razem, rządzi Gromadą i wszystko zaczyna układać się pomyślnie... jednak sielanka nie trwa długo, bo nuda zabija, pojawia się kolejne zagrożenie, które jednoczy całą brać magiczną. Kate poznaje osoby, które wiedzą o niej i jej życiu, więcej, co stawia bohaterkę w niecodziennej sytuacji, prócz tego mała Julie przysparza kłopotów, jak to nastolatka... a Kate musi zmierzyć się z nową rolą, która jest rola matki.

"Magia zabija" to ekscytująca mieszanka magii, akcji i tajemnic, która wprowadza nas w niezwykły świat, gdzie magia jest realna i niebezpieczna. W tym świecie ścierają się różne frakcje i siły, a bohaterka, Kate Daniels, staje na pierwszej linii walki.

Co mnie zafascynowało w tej książce, to niezwykłe połączenie urban fantasy z elementami postapokaliptycznymi. Ilona Andrews stworzyła oryginalny świat pełen magii, w którym technologia jest niestabilna, a magiczne stwory grasują na ulicach. To środowisko daje powieści unikalny charakter i wzbogaca jej fabułę.

Kate Daniels, nasza bohaterka, to twarda i niezależna kobieta, która nie boi się stawić czoła niebezpieczeństwom. Jej siła i determinacja są niewątpliwie godne podziwu. Wraz z nią wchodzimy w wir intryg, walki z potworami i rozwiązywania zagadek, co sprawia, że akcja nieustannie się rozwija.

Niestety, mimo wielu zalet, "Magia zabija" ma również swoje słabości. Niektóre wątki fabularne są przewidywalne, a niektóre postacie wydają się nieco płaskie i niedopracowane. Momentami tempo narracji wydaje się być nieco niezrównoważone, co utrudnia utrzymanie pełnego zaangażowania czytelnika.

Mimo tych wad powieść oferuje solidną dawkę rozrywki i przygody. Świat stworzony przez Ilonę Andrews jest intrygujący, a akcja trzyma w napięciu. Dla miłośników urban fantasy z elementami postapokaliptycznymi, "Magia zabija" może być satysfakcjonującym czytelniczym doświadczeniem.

Podsumowując, "Magia zabija" to powieść, która ma swoje mocne strony i nieco słabsze momenty. Oferuje ciekawą mieszankę magii i akcji, jednak nie jest pozbawiona pewnych niedociągnięć. Dla osób poszukujących oryginalnej urban fantasy, może to być solidny wybór, ale oczekiwania powinny być umiarkowane. Ocena 6/10 odzwierciedla moje odczucia wobec tej książki.

z ta ksiazka meczylam sie najdluzej nie wiem czemu wczesniej szlam jak burza, a tu trzy podejscianie...

Z każdym kolejnym tomem seria staje się coraz słabsza. Odnoszę wrażenie, że autorce brakuje już kreatywnych pomysłów i wrzuca w fabułę wszystko, co tylko przyjdzie jej na myśl. Opisy akcji stają się monotonne, 3/4 książki to same nieistotne szczegóły, a rozwiązanie głównego wątku zajmuje z pięć stron. Z ciekawej fantastyki zrobił się słaby melodramat rodzinny.

Pierwszy: 2020, drugi: 15.08.2021, trzeci: 24.03.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 15.08.2021, trzeci: 24.03.2023

Uwielbiam świat przedstawiony w tej serii ! :)
A Kate to moja idolka :P

Uwielbiam świat przedstawiony w tej serii ! :)
A Kate to moja idolka :P

Seria która zawładnęła mną. Uwielbiam Kate i jej osobowość. Z każdą kolejną częścią można poznać ją lepiej, dowiedzieć się o niej nowych rzeczy - ba! Ona sama o sobie dowiaduje się czegoś nowego. Zmieniają się jej priorytety.

Tom piąty serii staje się bardziej rodzinny. Kate - do tej pory bezwzględna zabójczyni, zaczyna bardziej przejmować się otaczającymi ją ludźmi, są dla niej ważne ich opinie i zaczyna słuchać.
Bohaterka dowiaduje się coraz więcej o swojej rodzinie, czasami przeżywa szok ale od razu bierze się w garść i staje na przeciw złu.
Co w tym tomie na nas czeka??
Kolejne kłopoty z jakimi się musi mierzyć, niebezpieczeństwo i magia. Bezpieczeństwo rodziny i wiele niepewności związanych z Currantem. Nowi podopieczni, nowe obowiązki, przedni humor.

Po prostu - Uwielbiam!

• Urban fantasy