The Joys of Motherhood

Cykl: African Writers Series (tom 1)
Wydawnictwo: Heinemann
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
angielski
annapotuczko

Nnu Ego is a woman who gives all her energy, money and everything she has to raising her children - leaving her little time to make friends.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annapotuczko | 2015-09-02
Przeczytana: sierpień 2015

Są takie książki, które mimo sporego międzynarodowego sukcesu nigdy nie trafiły na nasz polski rynek książki. A szkoda, bo ja najchętniej liczne zapychacze o niczym miesiącami tkwiące na księgarnianych półkach zastąpiłabym powieściami, których lektura jest nie dość, że przyjemna, to i wartościowa.

Jest rok 1934, Lagos, czasy kolonizacji brytyjskiej. Nnu Ego w młodym wieku staje się żoną człowieka, któremu nie potrafi dać dziecka, będącego synonimem wartości kobiety w świecie zdominowanym przez płeć przeciwną. Przystojny mężczyzna w swoim rozgoryczeniu i frustracji porzuca główną bohaterkę na rzecz kolejnej małżonki, uprzednio dotkliwie ją bijając. Okryta hańbą i napiętnowana z powodu swej bezpłodności dziewczyna wraca do wioski ojca, który postanawia szybko znaleźć kolejnego zięcia. Tym razem wybór pada na mieszkającego w stolicy Nigerii Nnaife - mężczyznę o odpychającym wyglądzie i nieciekawej, wręcz poniżającej pracy służącego białych panów.

Szczęśliwa - tylko gdy rodzą się...