Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Zanim znowu zabiję

Cykl: Polski psychopata (tom 3) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
9788328020542
literatura polska
Joanna

Kryminał z Rudolfem Heinzem i piłką nożną w tle. W okolicach warszawskiego Dworca Wschodniego Jacek Kos rzuca się pod pociąg. W obliczu katastrofy smoleńskiej śmierć piłkarza z polskiej kadry przechodzi bez echa. Dziewięć dni później do Katowic przybywa Józef Heinz i prosi syna, by pomógł mu wyjaśnić powody tego samobójstwa. Kierując się względami osobistymi, Rudolf Heinz postanawia...

Kryminał z Rudolfem Heinzem i piłką nożną w tle.

z polskiej kadry przechodzi bez echa.

Dziewięć dni później do Katowic przybywa Józef Heinz i prosi syna, by pomógł mu wyjaśnić powody tego samobójstwa. Kierując się względami osobistymi, Rudolf Heinz postanawia przeprowadzić na urlopie drobne dochodzenie. Zagłębiając się w prywatne śledztwo, profiler stopniowo odkrywa powiązania z niewyjaśnionymi przed laty zabójstwami nastoletnich chłopców…

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

filozof | 2017-01-23

Nie wiem,dlaczego niskie oceny na Lubimy Czytać.Mi,się książką podobała.
Fajny temat morderstwa,plus katastrofa smoleńska.
Główny bohater,człowiek może nieco narwany i czasem robiący coś co nie przystoi dla policjanta.
Ale ja lubię polski kryminał,stąd wysokie oceny.

książek: 2059
jamczyk | 2017-02-07
Przeczytana: 03 lutego 2017

Komisarz Heinz nie jest najmilszym facetem, ale z dużą dozą satysfakcji czytam o jego życiu. Okazuje się, że piłka nożna nie jest najbezpieczniejszym sportem.
Dodatkowe plusiki za muzyczny gust i smaczki historyczno-literackie.

Marzena | 2017-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2017

Najlepsza z dotychczasowych części cyklu!
Dostaliśmy 100% kryminału w kryminale i tyle samo Heinza w Heinzie, a to wszystko, za sprawą zmiany sposobu narracji, za co w tym miejscu składam autorowi ogromne dzięki!
Uważam ten zabieg za bardzo udany, ponieważ daje nam możliwość bezpośredniego obcowania z bohaterem. Poznajemy bieg jego myśli, uczucia, przeżycia, tok rozumowania, sposób analizowania faktów. Jesteśmy bliżej rozwoju wydarzeń, co jednak nie umożliwia nam rozwiązać sprawy przed komisarzem.

Mam wrażenie, że jeśli chodzi o cykl z Rudolfem Heinzem, staje się okropnie monotematyczna. Wszystko mi się podoba: bohater, prowadzone przez niego śledztwa, skojarzenia przywodzące na myśl bohatera Harlana Cobena, którego też z resztą uwielbiam, i wspomniane już po raz enty poczucie humoru.
Powiem więcej!
Napomknięcie przez Heinza o Szackim, z którym kiedyś współpracował, traktuję z jednej strony jako ukłon autora w kierunku Zygmunta Miłoszewskiego i jego pracy włożonej w trylogię, z...

Shimik | 2016-04-22

Po spotkaniu z Czubajem nabrałem chęci do czytania jego książek i podobają mi się. Przed wspomnianym spotkaniem bywało z tym różnie i nie pałałem do autora jakąś szczególną sympatią. Teraz już z przyjemnością sięgam po jego książki i praktycznie wiem, że będą mi się podobać. Zanim znowu zabiję jest książką dynamiczną, a zbrodnie w niej popełnione przyprawiają o zimny dreszczyk. Ja mam to szczęście, że nie muszę długo czekać na rozwiązanie zagadki, bo poznam je tego samego dnia. Gdybym musiał czekać dłużej to pewnie zadręczałbym się rozwiązaniem. Ogólne wrażenia są pozytywne:)

żurawie_origami | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Czytam kryminały, bo lubię być zaskakiwana, lubię się bać i lubię rozwiązywać zagadki. Lubię gdy autor pomału odsłania przede mną karty, gdy "daje" mi wskazówki na kartach swojej powieści. I wreszcie doczekałam się takich odczuć przy czytaniu książki pana Mariusza Czubaja. Może do trzech razy sztuka? :)
"Zanim znów zabiję" to według mnie najlepsza jak do tej pory część z komisarzem Heinzem. Zgadzam się z innymi piszącymi opinie, że obsadzenie komisarza jako narratora dodało książce dynamiki i pewnej specyfiki. I wreszcie metafory komisarza mnie nie irytowały, wręcz śmieszyły. Oby tak dalej. A ja się biorę za ostatnią książkę o komisarzu "Keczupie" i liczę, że w niej będzie wreszcie więcej profilera a mniej komisarza.

adawid | 2018-05-04

Trzecia odsłona pracy zawodowej komisarza Rudolfa Heinza. W "Zanim znowu zabije" życie osobiste, ale też zawodowe głównego bohatera zostało odwrócone do góry nogami. Dlaczego? Przede wszystkim za sprawą nieoczekiwanej osoby, która pojawiła się po 40 latach nieobecności. Józef Heinz - ojciec Rudolfa, przybywa nagle do Polski i prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadkowego samobójstwa wybitnego, młodego piłkarza. Komisarz wiedziony instynktem postanawia prywatnie przyjrzeć się sprawie. Szybko okazuje się, że świat futbolu przesiąknięty jest chciwością, korupcją i bezwzględnością.
Powyższe zjawiska reprezentowane są w osobach trzech przyjaciół z boiska - Józefa Heinza, Norberta Kruczka i Józefa Stamma. Komisarz zostaje uwikłany w zawiłą intrygę, której akcja ma miejsce na obszarze całego kraju. Oprócz śledztwa Rudolfa Heinza trapi fakt, że Inkwizytor jest na wolności i planuje zemstę na policjancie.
Pojawiają się różni podejrzani i świadkowie, którzy giną w dziwnych okolicznościach. W...

12 kwietnia w Warszawie na dworcu wschodnim Janek kos rzuca się prosto pod nadjeżdżający pociąg.Po
dziewięciu dniach pojawia się ojciec chłopaka prosząc detektywa o pomoc jego w

sprawie samobójstwa swojego syna.Dowiedzieć czy naprawdę
tak było.
Rudolf Heinz prowadzi swoje śledztwo piłkarza młodego sportowca.
Bardzo dobra fabuła,świetna akcja,trzyma w doskonałym napięciu.
Wciągnął mnie kryminał od początku do samego końca zaciekawił,coraz bardziej intrygował,w dobrym,fajnym klimacie utrzymany.
Detektyw bardzo dobrym jest policjantem polubiłam go od razu.
Zaskajujący,świetny i fenomenalny kryminał Mariusz Czubaj zrobił niezłą książkę intrygującą bardzo mòj ulubiony to pisarz po prostu genialny lubie autora kryminały czytać.

Anna | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Moja przygoda z Czubajem trwa.
W „Zanim znowu zabiję” Czubaj zmienił narrację z trzecioosobowej na pierwszoosobową. Nie rozumiem tego zabiegu – czyta się gorzej.
Jak zwykle mamy kilka równoległych wątków, bardzo dobrze poprowadzonych. Tym razem nie mam żadnych zastrzeżeń do zakończenia 

Było kilka akcentów, które kojarzyły mi się bardzo osobiście.
Miejscem zbrodni jest Superjednostka, w której kilka lat mieszkałam. Pojawia się też przez chwilę moje nazwisko 

Wszystkich, którzy stosunek do futbolu mają taki jak ja, czyli pełen niezrozumienia, uspokajam – piłka nożna jest tu faktycznie tylko tłem 
Ponadto pojawia się prokurator Szacki. Trąci lizusostwem.
Pojawia się też katastrofa smoleńska – takie to… tanie

Mamy również dramatycznie-patetyczne zdania w stylu „Nie wiedziałem jeszcze, że następnych kilkadziesiąt godzin odciśnie się na zawsze na moim życiu”

I jeszcze jedno skojarzenie. Duet Heinz-Kastoriadis przypomina mi nieco duet Bolitar-Win 

Na koniec jedna uwaga – nie...

Muminka | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 maja 2016

Nietuzinkowy, klimatyczny, trzymający w napięciu kryminał z serii o Rudolfie Heinzie. Tym razem punktem wyjściowym jest podejrzane domniemane samobójstwo dawnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Jacka Kosa. innym wątkiem jest zaginięcie kolejnego dziesięcioletniego chłopca, bo przenikliwy profiler węszy, że winny jest seryjny morderca, który torturuje i głodzi swoje ofiary przed śmiercią. Słynny zabójca dostaje od policji kryptonim ZZZ, bo zostawiał przy dwóch ofiarach sprzed lat kartkę, by go powstrzymano. Parę lat pozostawał w ukryciu, ale znów porwał jakiegoś chłopca, prawdopodobnie wykorzystując jego zamiłowanie o piłki nożnej i liczne treningi w szkolnej drużynie.
Dostaje się te z piłkarskiemu środowisku, które umoczone jest w ciemne interesy, nielegalne " transfery: zawodników, dostarczanie im narkotyków. Ojciec Heinza z racji swojej profesji, jako znany trener/ łowca głów w piłkarskim światku pozostaje jednym z podejrzanych, a potem znika.
Rudolf szybko musi...

BetiFiore | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Coraz bardziej przyzwyczajam się do detektywa Heinza, mogę powiedzieć, że to już mój dobry znajomy. :) Jednak nie oceniłabym książki jako wielkiego dzieła literatury kryminalnej. Ot, po prostu fajnie się czytało. I na pewno trzeci tom jest lepszy niż pierwszy.