Incydent na Kanarach

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Cykl: Bob Burns na tropie (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Cruise Connection
Ag2S

Detektyw Bob Burns po raz kolejny korzysta z pomocy atrakcyjnej specjalistki od kryminalistyki – Julie Bryson oraz początkującego policjanta – Andy’ego Greena. Cała trójka trafi a na wycieczkowiec płynący na Wyspy Kanaryjskie.Prowadzą tajne śledztwo w sprawie pasażera, który w wypadł za burtę. Czy ofi ara popełniła samobójstwo, czy została wypchnięta? Tymczasem jedna z podróżujących kobiet...

który w wypadł za burtę. Czy ofi ara popełniła samobójstwo, czy została wypchnięta? Tymczasem jedna z podróżujących kobiet podczas kolacji odkrywa w swoim posiłku… odcięty palec.

źródło opisu: http://publicat.pl/

źródło okładki: http://publicat.pl/

natkuss | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Odłożone, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Zupełnie nie przemawia do mnie styl pisania autora. Czytało mi się ciężko, musiałam wracać do wcześniejszych stron, nie mogłam się zupełnie "wciągnąć" w historie.

Julia | 2016-08-05

Przeczytałam ksiażkę z wielkimi bólami. Osobiście uważam ze jest niesamowicie nudna. Bardzo rzadko mówię w ten sposób o jakiejkolwiek książce, którą czytam, ale niestety bardzo sie na niej zawiodłam. w zaden sposób nie śmieszył mnie humor, który w niej wystepowal, a akcja przez bardzo długi czas nie mogła się rozwinąć co potegowało moje zmęczenie.

magia78 | 2016-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 czerwca 2016

99/2016

Cherryf | 2016-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 marca 2016

W kolejnym, niestety już ostatnim tomie, przygód detektywa Boba Burnsa, akcja dzieje się na statku wycieczkowym. Przemyt papierosów i jeden człowiek za burtą, któremu przypisano samobójstwo...to dopiero początek łańcucha zdarzeń towarzyszących naszym bohaterom.
Jak zwykle autor zaserwował nam szereg intryg w hiszpańskich rytmach okraszony dobrą zabawą. Polecam.

Iwona_C_ | 2016-02-17
Przeczytana: luty 2016

Któż z nas nie marzy o wspaniałym rejsie po morzu, którego celem jest jedna z Wysp Kanaryjskich, gdzie można zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Jednak czy taki rejs zawsze jest sielanką?

Detektyw szkockiej policji Bob Burns oraz doktor kryminalistyki Julie Bryson muszą udać się na jeden ze statków rejsowych, które płyną na Kanary. Mają rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia jednego z pasażerów oraz tajemnicę palca znalezionego w … placku.

Dotarcie na statek jest tym trudniejsze, że cumuje on na wodach położonych blisko Gibraltaru i jest objęty kwarantanną w związku z epidemią wysoce zakaźnego wirusa.

Na miejscu czeka na nich Andy Green – młody policjant prowadzący tam już wcześniej akcję o wdzięcznym kryptonimie D-U-P-A. Co wyniknie z tego zamieszania? Co się stanie? Mogę powiedzieć, że będzie zabawnie, dużo niezwykle oryginalnych postaci, a także w czasie całego śledztwa pojawi się wiele mylnych tropów, a zakończenie jak najbardziej Was zaskoczy, bo nie tego...

sarenka | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich wydanych tomów o Bobie Burns'ie. Tym razem mój ulubiony detektyw zajmuje się sprawą pasażera, który wypadł za burtę podczas wycieczki stakiem.
Na statku jest już Andy Green, który biorąc udział w tajnej misji DUPA, udaje barmana. Mieszanka wybuchowa to mało powiedziane. Czyta się świetna a pozycja zdecydowanie wciąga. Chce wiecęj.