Życie i zdrowie masz tylko jedno

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to wyjątkowy poradnik autorstwa Violetty Wróblewskiej. Obszerna, 433 stronicowa pozycja zawierająca 34 rozdziały obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z zakresu psychologii, medycyny, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Violetta Wróblewska korzystając z szerokiej literatury, doświadczenia zawodowego i prywatnego, oddaje w ręce czytelników...

Violetta Wróblewska korzystając z szerokiej literatury, doświadczenia zawodowego i prywatnego, oddaje w ręce czytelników poradnik jedyny w swoim rodzaju. Pozycję, która pozwala zaprezentować osobisty punkt widzenia autorki na szereg najważniejszych kwestii w życiu człowieka, a jednocześnie popartą rzetelną wiedzą naukową i paranaukową.

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to jedyny poradnik na rynku księgarskim, który obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia, ujmując człowieka jako istotę cielesną, psychiczno-emocjonalną, społeczną i duchową.

W książce znajdziemy miedzy innymi recepty na życie, które pozwolą nam odnaleźć upragniony spokój i wewnętrzną radość. Codzienność wypełniona niezliczoną ilością zadań wielokrotnie przytłacza sprawiając, że czujemy się zagubieni. Dziesiątki celów, które staramy się realizować, potrzeb, które pragniemy zaspokoić, czy niezrealizowanych marzeń, sprawia, że nigdy nie jesteśmy w stanie odczuć pełnej satysfakcji. Chwilowe spełnienie jest przecież niczym wobec nawarstwiających się potrzeb, które z czasem pozwalają już tylko odczuwać bezustanny brak i niedosyt.

Dzięki poradnikowi „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, zrozumiemy, że nie musimy, a nawet nie powinniśmy zatracać się w biegu życia. Wewnętrzna harmonia jest osiągalna pod warunkiem, że zechcemy skorzystać z niezastąpionych porad. Na nasz spokój, zdrowie psychiczne i fizyczne wpływa wiele elementów, dlatego poradnik obejmuje wiedze dotyczącą najważniejszych obszarów pozwalających zapewnić dobre życie, jak: dbanie o własne ciało, budowanie bliskich, harmonijnych relacji i udanego związku, odkrywanie misji życiowej, pokonywanie chorób fizycznych i psychicznych, zdrowe odżywianie, czy nadawanie głębszego sensu swemu życiu.

Nie można zaprzeczyć, że „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, dlatego warto zrobić wszystko, by o nie zadbać, a ten poradnik jako jedyny zawiera wszystkie niezbędne do zdrowego istnienia wskazówki.

Mirosława | 2017-07-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Książka jest pełna mądrych spostrzeżeń i motywujących przemyśleń dających okazję do zastanowienia się nad daną kwestią. Są to popularne tematy, które są obecne w życiu każdego z nas lecz z wielu zależności i funkcjonujących zasad nie zdajemy sobie sprawy lub je bagatelizujemy. Zaletą jest możliwość wyboru tego co nas dotyczy i chcemy nad tym popracować lub zrozumieć dlaczego mamy taką a nie inną sytuację. Poruszane zagadnienia uwzględniają osobiste odniesienia autorki do wielu sfer naszego życia oraz spojrzenia na nie z punktu widzenia psychologii, fizyki kwantowej, buddyzmu, medycyny zachodniej i wschodniej ale też ekonomii, nauk biologicznych i chemicznych.

Autorka przedstawia swoje spojrzenie na zagadnienia dotyczące sensu życia, sztukę, filozofię i szczęścia. Pozwala dostrzec w jaki sposób cieszyć się chwilą, rozwijać się duchowo. Napisana przystępnie, obszernie i wprost, bez górnolotnych słów i zwrotów. Pisze to co czuje i myśli nakłaniając do własnych przemyśleń....

Stefek-burczymucha | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

W sumie dosyć interesujący poradnik, choć Ja sam nie jestem zbytnim fanem poradników psychologicznych czy dotyczących zdrowego trybu życia. Zwraca uwagę to że autorka traktuje życie człowieka całościowo, holistycznie. Dzięki takiemu podejściu mamy zbiór dobrych rad, które się uzupełniają i pomagają dzięki temu zapoznać się z wiedzą na temat dobrego życia, które przyniesie nam satysfakcję, poczynając od zdrowia fizycznego a na potrzebach duchowych kończąc. Książka niewątpliwie jest subiektywna i naznaczona poglądami pani Wróblewskiej ale poglądy autorki są poparte znacznym dorobkiem zawodowym i osobistym. Trzeba się zgodzić że poglądy autorki bronią się w zgodzie z zasadami zdrowego rozsądku i ogólnej wiedzy i jeśli potraktujemy ten poradnik poważnie nie przyniesie on nam szkody a wręcz przeciwnie.

lenka79 | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Wspaniały poradnik, który można przeczytać cały, ale i też można, w zależności od potrzeb, wybierać rozdziały, które danego dnia są przydatne. Jest pomocny w analizie różnych obszarów życia oraz pomaga dokonać zmian. Warto do niego wracać, bo zawiera cenne rady np. dotyczące zdrowego żywienia, dobrego oddychania, osiągania stanu równowagi fizycznej i psychicznej. Książka adresowana jest do czytelników w różnym wieku.

Autorka zachęca, by służyć z miłością Bogu, bliźniemu, przyrodzie i dobru wspólnemu, w myśl zasady: "Życie masz tylko jedno, nie zmarnuj go." Należy "dążyć, kiedy tylko to możliwe, do porządku w swoim ciele, w swoim otoczeniu i uporządkowania swego życia." Autorka spogląda na człowieka całościowo. "Człowiek jest istotą zarówno cielesną, społeczną, duchową, umysłową jak i psychiczno-emocjonalną. Jeżeli zaniedbamy choćby jeden z obszarów naszego funkcjonowania, choćby jedną strefę rozwoju, wtedy cała nasza ludzka istota traci na tym i cierpi." "Nasze życie...

Qulturasłowa | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

„Szlachetne zdrowie / Nikt się nie dowie / Jako smakujesz / Aż się zepsujesz.” – pisał Kochanowski, a mimo upływu lat i przekonania o słuszności tego stwierdzenia, wciąż zdrowie stawiamy na ostatnim miejscu swoich priorytetów. Zachowujemy się niczym strażak, który gasi tylko tam, gdzie się pali, nie dbamy o prewencję, nie szanujemy się podczas czynności dnia codziennego. Podejmowane przez nas decyzje często świadomie eksploatują nasze siły, a cel który nam przyświeca – więcej mieć, zdaje się być bezwartościowy dopiero wówczas, kiedy utraconego zdrowia nie są w stanie nam przywrócić już żadne pieniądze.
Już dawno naukowcy doszli do wniosku, iż zdrowie to nie tylko brak choroby. Stawiając na holistyczne rozumienie tego pojęcia i takie samo traktowanie ciała człowieka, dostrzec możemy, iż jesteśmy tak naprawdę złożonym systemem, którego wszystkie części nierozerwalnie są ze sobą związane. Brak równowagi jednego organu, czy też sfery psychicznej, wpływa negatywnie na działanie...

Monika | 2016-02-05

Violetta Wróblewska – psycholog, trener rozwoju osobistego, psychocoach i nauczyciel akademicki, popularyzatorka zdrowych stylów życia, twórczyni psychomedduchowości, czyli wykorzystania indywidualnych doświadczeń życiowych ludzi i osiągnięć naukowych z zakresu psychologii, duchowości i medycyny w prowadzeniu szczęśliwszego życia i osiąganiu spokoju wewnętrznego – napisała książkę, z którą nie będziesz chciał się rozstać. Poradnik „Zdrowie i życie masz tylko jedno” – to książka, która porwie cię swoim pozytywnym przesłaniem, choć autorka nie boi się poruszać w niej także tematów, które w codziennym życiu niekoniecznie chcemy poruszać. Dzięki poradnikowi masz szansę zapoznania się z radami, które pomogą ci zmienić życie na lepsze. W książce „Zdrowie i życie masz tylko jedno” znajdziesz rozdziały poświęcone m.in. wyzbywaniu się nabytych, negatywnych przekonań, realizowaniu się w pracy, zdrowemu odżywianiu, jodze, medytacji, religii i wierze, dowiesz się, jaka jest twoja życiowa...