Żółwik Emil i zaczarowane okulary

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

„Żółwik Emil i zaczarowane okulary” to krótka historyjka o dziecięcej wyobraźni, przyjaźni i radości, którą przynosi umiejętność dzielenia się z innymi. Codzienne życie Emilowi wydawało się strasznie nudne. Rano przedszkole, potem powrót do domu, zabawa z kolegami, sen i od rana te same czynności. Ta powtarzalność strasznie go nużyła. „Każdego ranka budził się z nadzieją na inny dzień niż wczoraj, na przygodę, natomiast wieczorami marzył i rozmyślał, jakby to było zobaczyć, co znajduje się na końcu tęczy za morzami lub górami. Chciał po prostu zobaczyć coś innego”. Pewnego dnia w drodze do przedszkola żółwik Emil znajduje zaczarowane okulary. Po ich założeniu można stać się niewidzialnym, ale nie tylko. Okulary potrafią też spełniać marzenia, a jak wiadomo dzieci mają ich mnóstwo. Emil z przyjaciółmi postanawiają sprawdzić, co znajduje się na końcu tęczy. Zanim jednak tam dotrą, przeżyją niezapomnianą przygodę z niemiłym bobrem kapelusznikiem, która jeszcze bardziej zjednoczy grupkę przyjaciół Emila.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Iza | 2015-12-11

Kto z nas nie chciałby mieć magicznych, tęczowych okularów, dzięki którym świat byłby piękny, zaczarowany, a co najważniejsze spełniałyby marzenia. Małe dzieci mają tak wybujałą wyobraźnię, ze nawet bez takich okularów widzą świat takim jakim chcą go widzieć. Tylko pozazdrościć.
A w tej bajeczce takie cudne okularki znalazł pewien mały żółwik Emil. Dzięki nim bohater książki i jego najlepsi przyjaciele mają szansę przeżyć niezapomnianą przygodę swojego życia. Emilek codziennie marzył o tym, by w jego życiu wydarzyło się w końcu coś co zapamięta na zawsze i proszę marzenie się spełniło.
Zachęcam was drodzy czytelnicy oraz wasze dzieci do przeżycia niezapomnianych przygód z żółwikiem Emilem i jego paczką przyjaciół.

Qulturasłowa | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Czym byłby świat bez marzeń? Każdy z nas za czymś tęskni, coś planuje, każdy z nas ma swój cel do którego powinien wytrwale dążyć. Niestety, dla wielu te marzenia na zawsze pozostają tylko marzeniami, porzucają oni nadzieję na ich ziszczenie, poddają się przy pierwszej porażce bądź też dają sobie wmówić, że nie mają szans na realizację planów.
Marzenia ma również sympatyczny żółwik Emil, który zamieszkuje wraz z rodziną w głębi lasu. O tym, czego pragnie i co robi, żeby to marzenie się spełniło, dowiemy się z zabawnej historii z głębokim przesłaniem, adresowanej do czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opowieść „Żółwik Emil i zaczarowane okulary” Eweliny Stolarskiej-Cheńko, opublikowana nakładem wydawnictwa Psychoskok, to pełna ciepła i czaru książeczka o tym, że warto marzyć, że marzenia się spełniają!
Emil jest bardzo żywiołowym przedszkolakiem i bardzo lubi towarzystwo dzieci, ale jego największym marzeniem są podróże, poznawanie nowych krain, wyprawa na drugi...

Maria | 2015-11-25

Moje dziecko dostało bajeczkę w prezencie i jest nią zachwycone.
Opowiada o żółwiku Emilu, który w drodze do przedszkola ze swoimi przyjaciółmi znajduje okulary. Wyglądają jak zwykłe, normalne okulary, ale kiedy się je nałoży, dzieją się rzeczy niesłychane...
Emilek każdego ranka budził sie z nadzieją, na przeżycie ciekawej, pełnej wrażeń przygody, ale nic takiego nie przynosiły kolejne dni. I nagle na jego drodze pojawiają się okulary, dzięki którym spełnia sie marzenie żółwika.
Szczerze polecam.

Monika | 2015-10-02

Chyba większość z nas nie lubi rutynowego życia. Mechanicznego i bezrefleksyjnego powtarzania codziennych czynności. Nie lubią też tego dzieci. Może szczególnie one, gdyż jest w nich ogromna chęć poznawania świata, a wszystkie przeszkody można pokonać dzięki niczym nieskrępowanej wyobraźni.
Bohater książeczki „Żółwik Emil i zaczarowane okulary” marzy o przeżyciu prawdziwej przygody, która wyrwałaby go z nudnej codzienności. Pewnego dnia, w drodze do przedszkola, żółwik znalazł okulary. Podczas zabawy z przyjaciółmi pdkrywa, że nie są to zwyczajne okulary.
Naprawdę nie wiedzieliśmy, że te okulary są magiczne.
- Jak magiczne? Zwykłe, tęczowe okulary. Wiecie, że ja kocham tęczę.
- Tak, ale kiedy je zakładasz, to znikasz.
- Nie wierzę. Jak mogę znikać? To tylko plastik i kawałek szkła - pomyślał zdumiony.
- Naprawdę, musisz nam wierzyć.
Wiewiórka Weronika wpadła na pomysł.
- To daj mi je na chwilę. Pokażę ci, że mówimy prawdę.
Emil oddał okulary. Po chwili wiewiórka zniknęła.
-...