Historia świata w faktach i datach

Wydawnictwo: Jedność
historia, świat, daty, wydarzenia, fakty, władcy
pozostałe
emik84

Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do odkrywania coraz to nowych miejsc na Ziemi; o tym, jak wyglądał dawniej świat i jak się zmieniał; wreszcie o ludzkiej ciekawości, która od zawsze była, jest i będzie motorem wszystkich działań człowieka. Ta książka to pasjonująca lektura, pełna zdjęć i ilustracji, a do tego źródło wiedzy, którą młody czytelnik przyswoi sobie, nawet nie wiedząc, kiedy to się stało. Pokaże ona bez żadnej wątpliwości, jak ciekawą nauką jest historia.

Odbiorcy:
– młodzi czytelnicy zainteresowani historią;
– młodzi czytelnicy poszukujący dodatkowej wiedzy historycznej ponad program szkolny;
– rodzice, opiekunowie i nauczyciele chcący pokazać dzieciom, jak ciekawa jest historia.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– w zrozumiały i wciągający sposób przedstawia wydarzenia historyczne kluczowe dla rozwoju ludzkości;
– zawiera ogromną dawkę wiedzy podaną na różne sposoby;
– pomaga rozbudzić prawdziwą historyczną pasję.

źródło opisu: Jedność, 2015

źródło okładki: zdjęcie autorskie

beel | 2015-10-28

Dla miłośników historii - dla tych, którzy lubią wertować książki i wynajdywać dla siebie co lepsze kąski. I dla tych, którzy szukają fajnej pomocy - która wzbudzi zainteresowanie, wytłumaczy, dopowie. Dzieje świata: od jego początków po dziś dzień. Wybór najważniejszych wydarzeń, postaci wzbogacone o mnóstwo ilustracji (ponad 800) i najważniejsze daty.

Każda rozkładówka to kolejny temat z konkretnymi danymi i ciekawostkami. Punktem ciężkości nie są jednak tutaj wydarzenia w Polsce, choć nasz kraj pojawia się kilka razy: m.in. przy tematyce imperium mongolskiego i osmańskiego, zwycięstwa Sobieskiego pod Wiedniem, działań wojennych pruskiego króla Fryderyka II (chodzi o rozbiory) i wybuchu II wojny światowej.

Ciekawym posunięciem jest tu przedstawienie osi czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z tematem osadzonymi w konkretnym przedziale. Każdy rozdział to krótki wstęp i kilka najważniejszych zagadnień podzielonych na poszczególne części. Dzięki temu dana strona jest...

Monika Pawelec | 2015-08-16

www.czytamirecenzuje.blogspot.com :

"Historia świata w faktach i datach" to świetna pozycja dla najmłodszych. Nie jest to zwykły poradnik zawierający suche fakty i daty, ale żywy, dynamiczny przewodnik z ilustracjami. Książka została tak pomyślana, aby każdą stroną zachęcać młodego czytelnika do poznawania historii świata.

Na każdej stronie książki znalazły się ciekawe ilustracje prezentujące odkrycia geograficzne oraz archeologicznie. Tę fascynującą wędrówkę historyczną wzbogacają również mapy podbojów i ilustracje przedstawiające znane postaci historyczne.

Zdecydowanie jest to książka godna polecenia, inspirująca, wzbudzająca w dziecku historyczną ciekawość. Moim zdaniem "Historia świata w faktach i datach" jest warta swojej ceny, a nawet przewyższa tę cenę swoją wartością merytoryczną i dostosowaniem do możliwości młodych czytelników. Zdecydowanie polecam!

emik84 | 2015-08-11

O historii świata można by opowiadać bardzo długo, właściwie bez końca. Jest przecież o czym. Interesującą publikacją w kompleksowy sposób przybliżającą najważniejsze daty i wydarzenia w dziejach ludzkości jest książka „Historia świata w faktach i datach”, która w przystępny sposób nakreśla młodemu czytelnikowi obraz świata od momentu pojawienia się na ziemi pierwszych ludzi aż do dnia dzisiejszego…

Co znajdziemy zagłębiając się w jej karty? Mnóstwo dat, faktów, wielkich osobowości, wspaniałych wynalazków, wydarzeń, które bezpowrotnie wpłynęły na losy świata … Zacznijmy jednak od początku. Na wstępie bowiem dowiadujemy się jak korzystać z lektury, czego i jak w niej szukać i na co zwracać szczególną uwagę. Dalej kilka słów odnośnie tego czym tak właściwie jest historia i archeologia. Po tym wprowadzeniu przechodzimy do poszczególnych działów publikacji oczywiście posegregowanych w kolejności chronologicznej: Pierwsi ludzie, Pierwsze cywilizacje, Imperia Wschodu i Zachodu, Wczesne...