Dwoje pod napięciem

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
Książniczka

Szczyrk, początek marca i dwoje nieznajomych, którzy od początku nie przypadają sobie do gustu. Ona – temperamentna, rudowłosa studentka ratownictwa medycznego, chętnie korzystająca z uroków życia; on – młody nauczyciel WF-u po przejściach, którego właśnie porzuciła narzeczona. Los uparcie pcha ich ku sobie, choć pierwsze, przypadkowe spotkanie o mało nie kończy się dla niego utratą życia. Za drugim razem wcale nie jest lepiej. Ale kiedy oboje gubią się na górskim szlaku i są skazani na swoje towarzystwo przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny, coś ulega zmianie.

Przyroda, zmienna górska pogoda, noc spędzona pod rozgwieżdżonym niebem i burza z piorunami. „Dwoje pod napięciem” to iskrząca opowieść o młodości, przygodzie i szansie na wiosenne przesilenie.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

MsChocolate | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Generalnie pomysł był całkiem niezły, ale wykonanie nieprzemyślane i nieudane. Ewidentnie zabrakło tu przemyślenia całego konceptu oraz zakończenia, które skłoniłoby do refleksji. Gdyby autorka bardziej przemyślała tą historię i w pełni wykorzystała drzemiący w niej potencjał, to mogłaby stworzyć naprawdę interesującą powieść, a tak wyszło tak sobie.

sibidilla | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Po przeczytaniu tego "opowiadania" mam bardzo mieszane uczucia. Książkę czyta się szybko, można by rzec - za szybko. Miałam wrażenie jakby autorka nie nadążała przelewać na kartki książki swoich własnych myśli.
Sama fabuła ciekawa, ale napisana bardzo dziecinnym językiem, który mnie osobiście strasznie przeszkadzał. Główna bohaterka też irytująca, wulgarna i nieciekawa. Najciekawsza z wszystkiego to okładka, która przyciąga wzrok.

SweetyTweety | 2016-05-09

dobra książka, ale po opisie liczyłam na coś lepszego ;)

Biblioteczka Rudej | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Najpierw uwiodla mnie okładka taka trochę w stylu Concity Wurst...ni pies,ni wydra.A treść?dwoje nieznajomych gubi się w górach i coś między nimi wisi w powietrzu i iskrzy.Plusy za okładkę i komizm sytuacyjny.

Pistacia_Vera | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

"Dwoje pod napięciem" ale pod jakim napięciem? ona głownie na kacu a on jakiś taki niedookreślony, niby nauczyciel wf w liceum ale jakiś taki niemęski. w dodatku nie można tego dzieła nazwać książką raczej mógłby to być jeden z rozdziałów. historia krótka, prosta, za mało wciągająca. najlepsza w tym opowiadaniu jest okładka!

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki napisanej przez polską autorkę, która zaintrygowała mnie swoim opisem. Moją ciekawość dodatkowo podsyciła przepiękna okładka, która wręcz hipnotyzuje i nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Muszę przyznać, że gdy powieść trafiła już w moje ręce byłam zdziwiona jej objętością - zdecydowanie spodziewałam się czegoś dłuższego i bardziej rozbudowanego. Pomimo tego postanowiłam zacząć czytanie bez żadnych wcześniejszych uprzedzeń. Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której na pewno dowiecie się czy warto sięgnąć po "Dwoje pod napięciem".

Wyczekiwany wyjazd do Szczyrku na szkolenie GOPR to dla Anki kolejny przystanek na imprezowanie. Dziewczyna jak najwięcej korzysta z uroków życia studenckiego, a jej temperament jest nie do okiełznania. Wojtek - nauczyciel WF-u, którego niedawno porzuciła narzeczona, wyjeżdża w góry z przyjaciółmi, aby to wszytko odreagować. Kiedy tych dwoje wpada na siebie po raz pierwszy, nie przypadają...

nadmorskie | 2015-12-17
Przeczytana: 2015 rok

Wielka szkoda, że zrealizowane ze środków Biblioteki Narodowej, banalna opowieść jak wyjść z góry i się zgubić opowiadanie na poziomie gimnazjum :(

Iwona | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, :-), :-), :-)
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Miłe opowiadanie na jeden wieczór.

elka333 | 2015-09-24

Książeczka na początku mocno mnie ubawiła. Później niestety trochę akcja rozczarowała, tak jakby była nie dokończona. Ale bardzo przyjemnie i szybko się ją czytało. Powinna być dalsza część, nie lubię nie dokończonych historii.

Sylwia Tylkowska | 2015-08-26
Przeczytana: 2015 rok

Dwoje pod napięciem do debiut literacki Agnieszki Czochry. Liczy zaledwie 106 stron, więc raczej nie powinno nazywać się tego powieścią, a opowiadaniem. I tak też tę opowieść potraktowałam. Czy mimo tak małej objętości książki ten debiut jest udany?

Szczyrk, początek marca i dwoje nieznajomych, którzy od początku nie przypadają sobie do gustu. Ona – temperamentna, chętnie korzystająca z uroków życia; on – młody nauczyciel WF-u po przejściach. Los uparcie pcha ich ku sobie, choć pierwsze, przypadkowe spotkanie o mało nie kończy się dla niego utratą życia. Za drugim razem wcale nie jest lepiej. Ale kiedy oboje gubią się na górskim szlaku i są skazani na swoje towarzystwo przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny, coś ulega zmianie.

Jedną z największych zalet debiutu Pani Agnieszki jest...