Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim

Wydawnictwo: Made In SCI
Piotr

Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim to książka składająca się z dwudziestu wywiadów z ludźmi związanymi ze Śląskiem Cieszyńskim. Porusza bardzo różnorodne tematy, dotyczące tak samego Cieszyna jak i góralszczyzny (Wisła, Istebna). Każda z rozmów ma inny charakter i dotyczy innego tematu, są rozmowy bardziej i mniej optymistyczne, dotyczące zarówno problemów tożsamości, gwary cieszyńskiej, historii, jak i ciekawych projektów mających miejsce w obecnym Śląsku Cieszyńskim.

Osoby, z którymi przeprowadzono rozmowy to:
Jaromír Nohavica, Mariusz Makowski, Michael Morys-Twarowski, ks. prof. Józef Budniak, Ewa Gołębiewska, prof. Tadeusz Sławek, Jerzy Kronhold, Renata Putzlacher-Buchtová, Bogusław Słupczyński, Jolanta Dygoś, Marek Szołtysek, Grażyna Staniszewska, Dariusz Gierdal, Marcin Żerański, Jan Sztefek, Zbigniew Wałach, Krystian Legierski, Dariusz Jedzok, Józef Szymeczek, Leszek Richter.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: Zdjęcie własne

Artur_Kubica | 2015-11-25

Lektura obowiązkowa - 10/10 czekając na kolejną część ;)

Piotr | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: lipiec 2015

Bardzo ciekawa książka o Śląsku Cieszyńskim. Na Śląsk Cieszyński, a konkretnie do Koniakowa przyjeżdżam co roku, ponadto interesuje mnie tematyka Śląska, także Cieszyńskiego. Uwielbiam też język czeski i Czechów, ta książka bardzo ciekawie przedstawia Śląsk Cieszyński, jego gwarę, historię, możliwości w bardzo ciekawych wywiadach. Polecam