Exitus Letalis #3

Exitus Letalis (tom 3)
Kotori
2015-08-07
2015-08-07
komiks kotori exitus letalis katlett

Póki co każda kolejna część to coraz większy zawód, ale przekonam się, jak będzie dalej. Obecnie widzę stado napalonych facetów, molestujących i napastujących główną bohaterkę średnio 5 razy na każde 10 stron. Główną bohaterkę, którą nie sposób polubić, bo w zasadzie jest tak cholernie bezbarwną i nijaką postacią, że w jej miejsce można by było wstawić po prostu seks-robota ze zdolnością retrokognicji.
Póki co najciekawsze i angażujące dla mnie wątki to: historia Ourella i Michaella. A w tym tomie było o nich naprawdę niewiele. Stąd też nie mogę się zdobyć na wyższą ocenę.

Humor w kolejnych zeszytach jest coraz niższych lotów przy nieproporcjonalnym wzroście scen o zabarwieniu erotycznym. Czyli tomy są niejako dedykowane starszym czytelnikom przy zastrzeżeniu, że bawi ich dotykanie kogoś bez jego zgody i fakt, że jedyną reakcją na to jest: ,,Zrób to jeszcze raz, a cię kopnę w jaja, zasrańcu!" i kompletny brak reakcji od pozostałych 5 facetów widocznych wokół.
Jejku, to jest po prostu złe na tak wielu płaszczyznach.
Obdarowanie tak niewielu postaci taką masą różnej maści problemów psychicznych i traumatycznych doświadczeń musi być poprowadzone z wielką wrażliwością i taktem. To, co dzieje się w tych tomach to po prostu freak show. Nie kupuję niczego, naprawdę niczego, co te postacie mówią, nie jestem nawet w stanie im współczuć. Null.
Dobrym obrazem tego, co mam na myśli jest to, jak David dobierał się do Evy, a przy okazji zorientował się, że chyba doświadczyła w przeszłości przemocy seksualnej. Co robi? Przytula ją i obiecuje, że już nie będzie jej się więcej narzucał. Przewińmy komiks naprzód o jakieś 40 stron. Ten sam David podczas wycieczki po Paryżu złapie bohaterkę za pośladki i przyssie się do jej szyi, BO TAK. A zaraz po tym autorka wróci do narracji, jakby wszystko było okej i zacznie sprzedawać czytelnikowi postać Davida, jakby był spoko i jego zachowanie było w porządku. Wielki WTF i czerwone flagi all over the place.

Tom przesycony erotyzmem, ale co się dziwić, manga oznaczona jest 18+. W połowie trochę się pogubiłam, a pod koniec nawet byłam trochę zaintrygowana co się dalej wydarzy. Ale nie aż na tyle by już teraz sięgnąć kolejny tom. Fabuła znośna.

Co tu się wyrabia w tym tomie? Paryż, okay. Ale zombie? Czy ja właśnie przeczytałem 'Exitus Letalis' czy też może kolejny epizod 'The Walking Dead'? Wierzcie mi, z fabułą to to ma tyle wspólnego, co nic (gdyby ten komiks miał jakąś fabułę).

Krucho z anatomią. Tu nie ma dowcipności, tu jest wulgarność i nieelegancja. Mentalność nastolatka, który nie ma pojęcia, jak wygląda świat.

Każdy czyta, co chce, niektórzy wolą Dostojewskiego inni E L James, ale błagam Was, ludzie, istnieje spora przepaść pomiędzy dziełem wszech czasów a czymś, co cudem trafiło na półki w Empikach (i to jeszcze po znajomości, pozdrowienia dla kumatych).

Cała seria mocno mnie wciągnęła już na pierwszych stronach pierwszego tomu. Świetne ilustracje, zabawne dialogi, zróżnicowani bohaterowie i odpowiednia atmosfera czynią ten tomik świetną lekturą do wielokrotnego przeczytania.Autorka potrafi otoczyć się aurą tajemnicy i trzymać czytelnika w napięciu aż do samego końca. Jedyną wadą tutaj jest to, że zdecydowanie za szybko się kończy i chce się więcej i więcej. Zabieram się za czwarty tom! :D

I jak zawsze Katt nie zawiodła jeśli chodzi o niepowtarzalne poczucie humoru :3 Uwielbiam takie nie do końca przyzwoite żarty xD

Niezwłocznie po tomie drugim musiałam zabrać się za kolejny i muszę powiedzieć, że naprawdę wsiąkłam. Przeglądam, czytam i nie mogę się oderwać od obrazków. Wszystko bardzo w moim guście.

Akcja posuwa się do przodu, nasi bohaterowie odwiedzają Paryż, dzieje się sporo, dowiadujemy się wreszcie nieco więcej z przeszłości, ale ciągle jest masę niejasności, na wyjaśnienie których czekałam i przyjdzie mi jeszcze poczekać. Bardzo podoba mi się relacja pomiędzy męską szóstką bohaterów, oraz pomiędzy nimi a Evą, szczególnie fajnie się dzieje między Evą a Davidem, jest dużo śmiechu i te drobne humorystyczne dodatki do akcji napędzają całość i sprawiają, że bohaterowie są charakterystyczni i nie mają kija w tyłku. Każdy z nich ma w sobie coś, co intryguje i chcemy poznać ich bliżej.

Jestem zachwycona, czekam na jakieś następne części, a tymczasem pewnie jeszcze z trzy razy przeczytam i pooglądam całość tej historii, żeby się nią nacieszyć.

Ciekawe, ale dupy nie urywa.

Ciekawe, ale dupy nie urywa.

Za pierwszym tomikiem bałam się że nie spamiętam imion postaci, i myliłam nazwę samej mangi. Teraz jestem zachwycona ta część jest najlepsza.

Fajna historia, z tomu na tom coraz bardziej wciąga ;)

Fajna historia, z tomu na tom coraz bardziej wciąga ;)

Wszystko spoko, tylko dlaczego główna bohaterka w sferze uczuciowej musi być chodzącą kopią Frankie z Monster High (pozdrowienia dla wszystkich zaznajomionych z tematem)?

• Manga
  • Mangi