Perły kina : leksykon filmowy na XXI wiek. T. 1, Sensacje i science fiction

Seria: Biblioteka "Latarnika"
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Podsumowanie trwającej ćwierć wieku współpracy dwóch krytyków filmowych, należących do różnych generacji i mających inne upodobania artystyczne, a więc różniących się znacznie w ocenach. Rozmowy Kałużyńskiego i Raczka zawsze polegały na różnicy zdań, czasem sprawiały wrażenie kłótni, ale w rezultacie prowadziły do przyjaźni. Na tym polegała ich siła: pokazywały, że można się różnić i lubić jednocześnie a argumenty w ogniu polemiki tylko nabierają wyrazistości. Teraz te iskrzące się emocjami, inteligentną złośliwością i erudycją dialogi na temat najważniejszych filmów przełomu XX i XXI wieku zostały zebrane w tomy, poświęcone popularnym gatunkom kina. Do tomu I dołączony został legendarny thriller science-fiction z 1978 roku, Koziorożec 1 w reż. Petera Hyamsa o sfingowanej przez amerykańską Agencję Kosmiczną NASA wyprawie na Marsa.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/zygmunt_kaluzynski/perly_kina

| 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 05. 2014
Przeczytana: 16 maja 2014

Ciekawy zbiór interpretacji i spostrzeżeń na temat filmów sensacyjnych i Sience Fiction.

Arek_Szpak | 2016-04-26
się_nie_znam | 2016-04-05