Zgłosuj na książki roku 2017

Cruel Crown

Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
Wydawnictwo: HarperTeen
angielski
TinTincia

Two women on either side of the Silver-Red divide tell the stories no one else knows. Discover the truth of Norta's bloody past in these two revealing prequels to #1 New York Times bestseller Red Queen. Also includes an exclusive excerpt of the hotly anticipated second book in the Red Queen series! Glass Sword transports readers to the world of Silver tyranny, a Red dawn rising, and one...

Also includes an exclusive excerpt of the hotly anticipated second book in the Red Queen series! Glass Sword transports readers to the world of Silver tyranny, a Red dawn rising, and one girl's resolve to break down the system that will hold her back no longer.

Queen Song
Queen Coriane, first wife of King Tiberias, keeps a secret diary—how else can she ensure that no one at the palace will use her thoughts against her? Coriane recounts her heady courtship with the crown prince, the birth of a new prince, Cal, and the potentially deadly challenges that lay ahead for her in royal life.

Small Scars
Diana Farley was raised to be strong, but being tasked with planting the seeds of rebellion in Norta is a tougher job than expected. As she travels the land recruiting black market traders, smugglers, and extremists for her first attempt at an attack on the capital, she stumbles upon a connection that may prove to be the key to the entire operation—Mare Barrow

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/25944381-cruel-crown

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/25944381-cruel-crown

Opinie czytelników (1971)
mclena | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

"There is nothing so terrible as a story untold."

"Queen Song" to krótka nowelka, dodatek do cyklu "Czerwona Królowa", która przedstawia losy Królowej Coriane - matki Cala, której historia już od pierwszego tomu wzbudzała zainteresowanie, począwszy od tego jak poznała ojca Cala, po to ile w jej śmierci maczała palców Elara. Od pierwszych stron z książki bije ogrom smutnu jaki ma w sobie Coriane, dziewczyna jest bardzo depresyjną postacią, i mimo iż ma wokół siebie brata Juliana i przyjaciółkę Sarę, to jednak pierwsze promienie słońca pojawiają się dopiero wtedy kiedy poznaje księcia Tyberiusza.

Ciekawy i bardzo fajny dodatek, który wnosi do "Czerwonej Królowej" troszkę nowa perspektywę, i aż serce ściska czytając jak bardzo cierpiała matka Cala. Polecam fanom serii.

thepani_ka | 2017-11-07

Przeklęta korona to krótki wstęp przed cyklem Czerwona Królowa, Książka jest dosłownie na jeden wieczór, skupia się na dwóch bohaterkach: żonie księcia oraz dziewczynie, której imię się nie liczy...

Obydwie historię naświetlają wydarzenia poprzedające wydarzenia z pierwszej książki, są jak brakujące części układanki. Miło i szybko się czytało, jeśli lubicie tę serię to jak najbardziej polecam :)

Iskierka_czyta | 2017-05-11

Z mojego bloga:http://iskraczyta.blogspot.com/2017/04/przekleta-korona-victoria-aveyard.html

Przyszedł czas na recenzję nowelek, które są wydane jako uzupełnienie do serii "Czerwonej królowej". Całkiem nie tak dawno (12.04) była ich premiera, ale nie udało mi się przeczytać ich tak szybko jak planowałam. Książka zawiera dwie krótkie (oj troszkę za krótkie) historie oraz 2 rozdziały zbliżającej się "Królewskiej klatki".

Pierwsza historia zdecydowanie podobała mi się o wiele bardziej niż ta druga. Niestety jest też krótsza, co mnie trochę rozczarowało. Dotyczy ona królowej Coriane. Czyta się ją bardzo szybko ponieważ składa się ona jakby z fragmentów wspomnień królowej, które mają miejsce w różnych etapach jej życia. Poznajemy bardzo szybko jej rodzinny dom, relacje z rodziną, ukochanego brata Juliana, dworskie intrygi oraz w końcu... jej życie w otoczeniu królewskim. Wszystko to czyta się jednym tchem, ponieważ poszczególne wątki są przedstawiane jako urywki wydarzeń lub...

red_diva | 2018-01-31
Na półkach: Przeczytane, E-book, Fantasy
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Z całej książki podobała mi się część, w której została przedstawiona historia matki Cala. Czytając resztę książki dłużyło mi się strasznie.

zlatawiecz | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

"Przeklęta korona" to wydanie dwóch nowelek Victorii Aveyard, których akcja dzieje się przed wydarzeniami serii "Czerwona królowa".
Osobom, które nie czytały przynajmniej dwóch pierwszych tomów wyżej wspomnianego cyklu, radzę nie czytać: dalszego ciągu recenzji, nowelek(przed zapoznaniem się z cyklem) i w ogóle opisu książki, ponieważ psuje to smaczki historii właściwej.

Mam taki pomysł, ale pewnie pisarze się nim nie zachwycą: otóż skoro panuje już moda na pisanie nowelek, to może można by przy ich wydaniu z góry informować czy:
a) nadaje się do przeczytania na próbę przed właściwymi tomami, aby sprawdzić styl pisarza i i dowiedzieć się czy jest się zainteresowanym;
b) jest dodatkiem do serii, ale zawierającym informacje kluczowe dla historii dalszej, a więc nie jest przeznaczona do czytania wcześniej(przy tym nie jest niezbędna do przeczytania);
c) jest konieczna do przeczytania aby zrozumieć wydarzenia dalszych części serii.
Byłabym za takie konkretyzacje wdzięczna. Obie...

Eleckra | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017

Po "Przeklętą koronę" podobnie jak po większość tego typu książek sięgnęłam dla relaksu. Szukałam czegoś prostego i mało ambitnego. Rzuciło mi się w oczy nazwisko autorki, z której serią o Mare Barrow już kiedyś się zapoznałam.

W utworze znajdziemy dwa opowiadania, stanowiące uzupełnienie wcześniej wspomnianej serii. Oraz, oczywiście, rozdział z 3 tomu. Opowiadają one historię dwóch kobiet: królowej Coraline i Diany Farrey. Miły dodatek do głównego wątku. I tak naprawdę to na tyle. Nie są one ani dobre, ani złe, po prostu są. Na typowym poziomie autorki, dla mnie niezbyt wysokim, dla innych wręcz przeciwnie.

Lexie | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2017, Po angielsku
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

“Nie ma nic gorszego niż nieopowiedziana historia”. Akurat w tym przypadku bym się nie zgodziła. Czy ktoś kiedyś napisze nowelę, która będzie mnie w stanie zadowolić na poziomie głównych tomów?!
Można tutaj wyłapać podobieństwa Cal'a do swojej matki, gdy była młoda, co moim zdaniem jest urocze. Aczkolwiek Coriane jako bohaterka jest nudniejsza niż flaki z olejem. Jej pasja do mechaniki sprawia, że mogłaby wydawać się interesującą postacią, ale poza tym jest depresyjna i żałosna. Mógłbyś spróbować ją polubić, ale wysyła ci sama wiadomość „przecież nie jestem tego warta, jestem tylko żałosną namiastką istnienia”. Aż z człowieka ucieka chęć do życia, jak o niej czyta. Prawda jest taka, że nawet nie jest mi jej żal. Nudna i bezbarwna paranoiczka.
Chyba tylko postać Roberta była tutaj dość ciekawa.
Właściwie wolałabym nie czytać tej noweli. Obraz Coriane, jaki dostaliśmy w Czerwonej Królowej, sprawiał że można było pałać do niej szacunkiem. Czuło się żal, że jej życie tak się skończyło....

Lexie | 2017-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2017, Po angielsku
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Mam wrażenie, że ta nowela jest znacznie lepiej napisana niż poprzednia. Może to kwestia stylu, a może po prostu lepszej, ciekawszej bohaterki. I bardziej interesującej tematyki. Możemy tutaj spojrzeć na formację Szkarłatnej Gwardii od kuchni. Wydarzenia, które już znamy, z innej perspektywy.
O ile noweli "Queen Song" nikomu bym nie polecała, tak z tą warto się zapoznać, bo uważam, że wnosi coś znaczącego do całej historii.
W "Czerwonej Królowej" Shade był gdzieś w cieniu wydarzeń, ale i tak obdarzyłam go sympatią. Tutaj mamy go więcej i tylko upewniłam się w fakcie, że go lubię. I chcę go więcej!

anaszko | 2017-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2017

Całkiem fajny dodatek do serii o Czerwonej Królowej.

Pierwsza część dotycząca królowej Corine naprawdę mnie wciągnęła i czytało mi ię ją naprawdę świetnie. Natomiast druga - dotycząca Fairley - niespecjalnie mnie zaciekawiła i nie doczytałam jej do końca.

Ogólnie takie sobie czytadełko.

Jeśli kiedykolwiek ciekawiło was jak wyglądała historia matki Cala, królowej Coriane, lub jak Farley znalazła się w Norcie w szeregach Szkarłatnej Gwardii, jest to książka dla was!

Pieśń królowej to historia królowej Coriane – matki Cala. Dzięki tej nowelce możemy poznać w końcu jej całą historię, a nie tylko fragmenty.
Wraz z Coriane Jacos zaznajamiamy się z jej światem i otoczeniem. Śledzimy jej spotkanie z księciem Tyberiaszem, a także ich późniejszy związek. Przy okazji mamy okazję zapoznać się z młodszą wersją Tyberiasza i nieznanymi nam dotąd faktami dotyczącymi jego rodziców. Przede wszystkim jednak mamy wgląd w uczucia królowej i to, jak wyglądała ta historia z jej perspektywy.

Z kolei Stalowe blizny to historia Diany Farley. I tutaj mamy okazję bliżej przyznać się znanej nam już postaci.
Poznajemy przede wszystkim jej przeszłość – to co stało się z jej rodziną i w jaki sposób...

zobacz kolejne z 1961