Skvosty Prahy
Praga, zabytki, zwiedzanie
albumy
Wojtek

Wspaniały album, a jednocześnie przewodnik, prezentuje najpiękniejsze, najważniejsze zabytki Pragi - miejsca najciekawsze pod względem architektonicznym, kulturalnym, historycznym i przyrodniczym. Książka prowadzi czytelnika spacerem przez miasto: do skarbca w katedrze św. Wita, Zamku Praskiego, Letniego Pałacyku Królewskiego, na Placu Hradczańskim zatrzymamy się przez Pałacem...

Książka prowadzi czytelnika spacerem przez miasto: do skarbca w katedrze św. Wita, Zamku Praskiego, Letniego Pałacyku Królewskiego, na Placu Hradczańskim zatrzymamy się przez Pałacem Schwarzenbergów, wstąpimy do Lorety, zajrzymy na uliczkę Nowy Świat.
W czasie wędrówki po Pradze nie możemy pominąć wiekowego Wyszehradu, chlubnie zapisanego w najdawniejszej historii Czech.
Stopniowo poznajemy miasto, jego pałace, kościoły, klasztory, parki.

źródło opisu: Świat Książki 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1968
B_ananas | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Świetny album, można sobie przypomnieć, co się zwiedziło, ale także przygotować trasę z miejscami, które ominęliśmy. Można poczytać o konkretnych zabytkach na wyrywki lub całościowo o mieście. Dodatkowo ciekawostki, piękne zdjęcia i ładne wydanie. Polecam jako uzupełnienie przewodników po mieście.