Tuwim Café na każdą pogodę

Seria: Tuwim dla dorosłych
Wydawnictwo: Egmont Polska
8 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
poezja

Unikatowy zestaw do dzielenia się poezją. W zbiorze zamieszczono ponadczasowe wiersze i fragmenty utworów Juliana Tuwima. Można je kontemplować w domowym zaciszu, ale można też się nimi podzielić, darowując lub wysyłając wybrane karty krewnym i znajomym. W każdą pogodę…

źródło opisu: Egmont, 2015

źródło okładki: Egmont, 2015

Poppapraniec | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Julian Tuwim był człowiekiem szalenie inteligentnym, a do tego odważny, tworzącym tak, jak chciał nie tak, jak mu kazano. Nie zmieniał tego nawet fakt, że wiele tekstów zostało ocenzurowanych. Dzisiaj, wydawnictwo Egmont ma coś dla fanów twórczości tego poety. Jest to malutka książeczka z wybranymi fragmentami wierszy Tuwima. Co ciekawsze, strony skonstruowane są w ten sposób, że w każdym momencie możemy jedną z nich wyrwać i podpisując z tyłu z kim chcielibyśmy podzielić się tym fragmentem liryki, możemy podarować ją komukolwiek chcemy.

To naprawdę genialny pomysł. Wyobraźcie sobie jaką radość można sprawić podobnym upominkiem. Osoby chcące na chwilę zatrzymać się i porozmyślać nad słowami wybitnego artysty powinni być zachwyceni. Całości dopełnia przykuwająca wzrok oprawa graficzna. Graficy świetnie poradzili sobie z zadanym zadaniem, tworząc niesamowite grafiki, od których naprawdę ciężko oderwać jest wzrok. Gorąco polecam "Tuwim Cafe na każdą pogodę"!

Więcej:...

Meggie | 2015-09-16

Poezja jest niczym muzyka klasyczna – nie każdy ją lubi, poznaje oraz rozumie. Warto więc od najmłodszych lat przekazywać dziecku miłość do literatury i poezji chociażby poprzez piękne, ponadczasowe wiersze Tuwima. Teraz pomocna w tym zakresie może okazać się niniejsza publikacja.

Okładka jest prosta, ale skomponowana ze smakiem i pasująca do zawartości. Książeczka jest niewielkich rozmiarów, lecz ma to swoje zastosowanie. Przygotowana została nie tylko po to, by poznać zawarte w niej wiersze, ale także po to, by można się było nimi podzielić z najbliższymi, czy znajomymi. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji publikacji, w której każda z kartek stanowi niejako pocztówkę, którą można komuś ofiarować lub wysłać w tradycyjny sposób. W dobie Internetu coraz mniej osób wysyła kartki. Teraz króluje poczta elektroniczna. Moim zdaniem jednak klimat otrzymania pocztówki czy listu jest niezastąpiony mimo upływu lat i czasem warto w taki sposób kogoś bliskiego obdarować.

Wiersze...

aga | 2015-09-07

Tuwim Cafe to unikatowy zestaw do dzielenia się z innymi poezją. W książeczce znajdziemy ponadczasowe wiersze oraz fragmenty utworów Juliana Tuwima w sumie jest ich 23. Czytając ma się wrażenie, że wszystko tworzy całość i jest utrzymane w podobnym klimacie. Dodatkowo fajna forma dzięki, której możemy ofiarować wybrany tekst bliskiej nam osobie nie martwiąc się, że przy wyrywaniu uszkodzimy tekst a z tyłu możemy zadedykować wiersz.

Books_Culture | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Coś dla starszych dzieci, a także rodziców. 23 wybrane wiersze Juliana Tuwima w przepięknej oprawie. Kartki są dość grube (a'la gładka tektura) i bez problemu można je wyrwać, a z tyłu napisać imię osoby, której chcemy dany wiersz podarować. Mamy spektrum możliwości, bo możemy pozostawić wszystkie wiersze w książeczce, wyrwać i podarować, bądź wybrany, ulubiony wiersz przyczepić magnesem do lodówki, by miło rozpoczynać dzień, wysłać komuś pocztą i sprawić niespodziankę...

Jestem zauroczona tą książeczką. Mam już wybrane ulubione wiersze, a jeden pozostawiony na widoku. Polecam serdecznie.