Desert of the Heart

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Desert of the Heart
184408678X
Littleveronica

Evelyn Hall, an English professor, is in Reno to obtain a divorce and put an end to her sixteen-year marriage. During her six weeks' stay at a boarding house, she meets Ann Childs, a free-spirited casino worker and fifteen years her junior. Evelyn is about to be overwhelmed by more than just the staggering, spare beauty of th Nevada desert...

źródło opisu: Virago Modern Classics, 2010

źródło okładki: virago.co.uk

Littleveronica | 2015-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Przełomowa powieść sztandarowej pisarki LBGT w Kanadzie. Wielokrotnie odrzucana przez dziesiątki wydawnictw, po premierze stała się kontrowersyjnym bestsellerem. Wreszcie ktoś nabrał odwagi na tyle, by napisać powieść obyczajową o lesbijkach. Powieść, która kończy się happy endem. Miło, prawda? Sama lektura - niczego sobie. Czyta się szybko i przyjemnie. Przyznam, że na początku, czytając szczątkowe informacje na temat "Desert of the Heart", myślałam, że będzie to po prostu zwykłe czytadło z ckliwym wątkiem miłosnym. Trochę ckliwie bywa, Rule nie stroni jednak od podejmowania w swojej prozie tematów poważniejszych, wkraczających czasem na niepewne grunty filozofii. Sara Waters nazywa tę książkę "lesbijskim klasykiem". Dla osób LGBT obowiązkowa lektura, dla pozostałych - całkiem ciekawa pozycja pokazująca schematyczność społeczeństwa lat 60. i 70. ubiegłego wieku, mnogość banałów i konwencji, które często zupełnie nas zaślepiają.