Polisemia

Polisemia
bajki religia
bajki
wyro52

„Polisemia” to szósta pozycja, ale pierwsza stricte beletrystyczna ks. Sławomira Ropiaka, dr. teologii i adiunkta UWM. Jak tytuł wskazuje, tematem są przypowieści dotyczące różnych, współczesnych nam spraw, ale mające wspólne odniesienie – Pismo Święte. Wszystkie bowiem, mimo bajkowej oprawy, nawiązują do problemów związanych z wiarą, i wszystkie mają subtelny, ale jednak zdecydowany charakter dydaktyczno-moralizatorski. Mimo że, główni bohaterowie często zakorzenieni są w chrześcijaństwie, myliłby się ten, kto spodziewałby się dostojnego utworu, w którym to „Rózeczką dziateczki Duch Święty bić każe”. Nic podobnego! Lekkość pióra, dowcipy sytuacyjne, a także subtelna ironia sprawiają, że „Polisemię” czyta się z uśmiechem, chociaż po chwili wracamy do podanych treści i od-
krywamy, iż za pozornym humorem kryje się temat do refleksji i dla dorosłych, i dla tych nieco młodszych.

źródło opisu: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=81&cat=10

źródło okładki: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=81&cat=10

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!