Ecology. The experimental Analysis of Distribution and Abundance.
Krebs, ekologia
Pumba

Najpopularniejszy na świecie podręcznik ekologii! Tłumaczenie najnowszego szóstego wydania znanego w świecie podręcznika ekologii. Obejmuje cały zakres ekologii - od osobnika, przez populację do ekologii ekosystemów i tzw. ekologii globalnej. Znaleźć w niej można także niezbędne elementy ekologii behawioralnej i fizjologicznej. Wszystkie zagadnienia prezentowane są dynamicznie - w wyraźnym...

Najpopularniejszy na świecie podręcznik ekologii!

Tłumaczenie najnowszego szóstego wydania znanego w świecie podręcznika ekologii. Obejmuje cały zakres ekologii - od osobnika, przez populację do ekologii ekosystemów i tzw. ekologii globalnej. Znaleźć w niej można także niezbędne elementy ekologii behawioralnej i fizjologicznej. Wszystkie zagadnienia prezentowane są dynamicznie - w wyraźnym ewolucyjnym kontekście.

Książka napisana jest językiem prostym i zrozumiałym dla każdego czytelnika. Korzystanie z niej ułatwia dobra konstrukcja - na początku każdego rozdziału przedstawiony jest określony problem, lista najważniejszych pojęć w nim użytych i omówionych oraz eseje stanowiące komentarze do omawianych zagadnień. W ramkach zamieszczono najważniejsze definicje i opisy najczęściej stosowanych metod, odpowiednio do zagadnień omawianych w danym miejscu książki. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie tematu i problemy do przemyślenia. Są także pytania i problemy do rozwiązania oraz lista polecanych lektur (do każdego tematu). Publikację zamykają dodatki: m.in. wprowadzenie do genetyki populacji, słowniczek używanych terminów i bibliografia. Przy omawianiu poszczególnych zagadnień zamieszczone są zdjęcia i krótkie notki biograficzne badaczy, którzy w sposób szczególny przyczynili się do ich rozwiązania.

Podręcznik przeznaczony przede wszystkim dla studentów: biologii, biotechnologii, ochrony środowiska, architektury krajobrazu, leśnictwa, ogrodnictwa, rolnictwa, turystyki i rekreacji, inżynierii środowiska, geografii, zdrowia publicznego oraz dla wykładowców, pracowników naukowych i dziennikarzy, zajmujących się bardzo szeroko rozumiana ekologią i ochroną środowiska.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011

źródło okładki: www.pwn.pl

MarcinW | 2016-11-21

Kto nie przeczytał ten niech żałuje

Pumba | 2015-08-07
Przeczytana: 2006 rok

Książka nie dla każdego, ale nie tylko dla studentów i naukowców. Jeśli ma się trochę czasu i ciekawość świata ożywionego - polecam. Okazuje się, że ekolog to nie bezrobotny, zarośnięty czterdziestolatek przypinający się łańcuchami do drzewa.

Metodologia szkiełka i oka ekologii jako nauki. Dla każdego zainteresowanego biologią w skali makro.