Ostatnia reformacja. Powrót do nowotestamentowego modelu uczniostwa.

Wydawnictwo: Szaron
The Last Reformation. Back to the New Testament model of discipleship.
religia
barbarrella

Większość zjawisk, jakie możemy obserwować w dzisiejszym Kościele, opiera się na czymś innym niż Nowe Przymierze. Budujemy przede wszystkim na Starym Przymierzu, kulturze kościelnej i pogańskich praktykach. Właśnie dlatego musimy koniecznie – jako lud Boży – zatrzymać się i przyjrzeć bliżej współczesnemu Kościołowi oraz skonfrontować go z obrazem pierwszego Kościoła, przedstawionym w Biblii. Jeżeli chcemy skutecznie czynić uczniami wszystkie narody, musimy wrócić do tego biblijnego wzoru. Niech rozpocznie się Reformacja!

Każdy z nas, chrześcijan odziedziczył określony sposób budowania wspólnoty i bycia uczniem. Torben rzuca nam wyzwanie, byśmy go porzucili i zwrócili się w stronę przykładów z Biblii i historii Kościoła. Ta książka jest radykalna i stanowcza, ale wszyscy chcemy widzieć więcej ludzi ufających Jezusowi, będących wyszkolonymi uczniami, a także Kościół, który rośnie w siłę i się pomnaża. Właśnie dlatego wierzymy, że “Ostatnia Reformacja” jest ważna w kontekście naszego myślenia o tym, jak chcemy żyć i w jaki sposób tworzyć Kościół naszych czasów.

zaczerpnięte z przedmowy Charlsa Kridiotis i Mattiasa Nordenberga

źródło opisu: www.szaron.pl

źródło okładki: www.szaron.pl

Merleave | 2015-08-31

Miałam wiele razy wrażenie, że jakiś wątek jest kilka razy wałkowany, aczkolwiek bardzo dobrze było mi o czymś takim poczytać.