Dwie Wieże

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Cykl: Władca Pierścieni (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
1 045
The Lord of the Rings: The Two Towers
ArtuRTureK1

Inne wydania

Druga część "Władcy Pierścieni", porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena. Po śmierci Boromira i pojmaniu Merry'ego i Pippina rozbite Bractwo Pierścienia podąża niestrudzenie ku swemu przeznaczeniu, choć żaden z jego członków nie wie, co dzieje się z Samem i Frodem. A tropiony przez Nazgule Powiernik Pierścienia z uporem idzie dalej. Podążając za Gollumem,...

Po śmierci Boromira i pojmaniu Merry'ego i Pippina rozbite Bractwo Pierścienia podąża niestrudzenie ku swemu przeznaczeniu, choć żaden z jego członków nie wie, co dzieje się z Samem i Frodem. A tropiony przez Nazgule Powiernik Pierścienia z uporem idzie dalej. Podążając za Gollumem, przemierza Martwe Bagna, by stanąć wreszcie u stóp Minas Morgul - przerażającej fortecy strzegącej drogi do Krainy Cienia...

źródło opisu: sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: sklep.zysk.com.pl

Oto i moja ulubiona część "Władcy Pierścieni", chociaż niektórym, po opiniach patrząc, może się to wydawać zaskakujące.
Pierwsza część usypia trochę czujność, tak sobie idą i idą, a końca nie widać. W drugiej części jednak zaczyna się w końcu coś konkretnego dziać. Zdrada Isengrdu i tworzenie wielkiej armii, uwolnienie Théodena spod władzy Sarumana, powrót Gandalfa i oczywiście wielka bitwa o Helmowy Jar - to wszystko utworzyło mieszankę, od której nie mogłam się oderwać. Czytałam w domu, czytałam w tramwaju, pociągu i w wannie. Może dlatego tak szybko się skończyła!

Największym plusem tej części jest dla mnie rozdzielenie Drużyny Pierścienia, bo Frodo z tym swoim użalaniem się nad sobą działał mi na nerwy :) Jak już stężenie tego biadolenia spada, od razu mam lepszy humor!

hanterkaa | 2016-12-25
Na półkach: 2016, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2016

"Władca Pierścieni tom 2. Dwie Wieże" spotkał się u mnie z podobnym odbiorem co tom 1.To arcydzieło,które jest jedyne w swoim rodzaju.Nigdzie nie spotka się takiej wierności i oddania,jak u Sama Gamgee.Nie znajdzie się przyjaciół większych niż Merry i Pippin,ani przykładu prawości,honoru i męstwa jak u Aragorna.Nikt nie potrafi w tak piękny sposób pokazać,że osoby na pozór skrajnie różne,jak Legolas i Gimli,mogą stać się najbliższymi towarzyszami w wędrówce.W żadnym innym dziele żaden bohater nie przezwyciężył samego siebie tak jak Frodo.Tylko Gandalf jest mędrcem,który nie zważając na swoją pozycję,wyrusza,by służyć pomocą przyjaciołom;mędrcem,który z dobrego serca wyrusza ocalić świat.Nie da się wspaniałości"Władcy Pierścieni"opisać w kilku słowach.To po prostu trzeba przeczytać.Jest to świat pełen heroizmu,baśniowości i uczciwości.

Karol | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Nie jestem pewny czy jestem fanem tak wyraźnego podziału tej książki na dwie części. Bo o ile przez pierwszą połowę z Aragornem, Legolasem i Gimlim przebrnąłem bardzo szybko, o tyle druga część z Frodem i Samem momentami mi się dłużyła. Rozumiem że może nie ma między tymi częściami wyraźnego powiązania, aczkolwiek dla samej dynamiki wydarzeń byłoby chyba lepiej gdyby przeplatać wszystkie wątki.

Sam pomysł z rozdzieleniem drużyny - kapitalny. Aragorn, Legolas i Gimli to kapitalnie trio które uzupełnia się pod wszystkimi względami. Zawsze byłem też wielkim fanem tej przyjacielskiej rywalizacji między Elfem a Krasnoludem o to który z nich jest lepszym wojownikiem. Co prawda jest ona trochę mniej zacięta i bardziej uprzejma niż ją zapamiętałem, chyba była trochę ostrzej pokazana w filmach, aczkolwiek ten wątek to wciąż jedna z najlepszych rzeczy we "Władcy..."

Swoje pięć minut dostają też Merry i Pippin którzy są ciekawym dodatkiem do wyżej wspomnianej trójki. Co prawda ich...

Dia | 2014-01-12
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Drugi tom okazał się bardzo podobny do pierwszego… kontynuacja podróży. Ostatnie 20 stron były emocjonujące i to chyba tyle. Fanką Władcy Pierścienia nie zostanę ale przeczytam 3 tom, żeby nie krytykować jeśli 3 tom okaże się wciągający.

Aesir | 2013-06-17
Przeczytana: styczeń 2005

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Im bliżej Mordoru, tym mroczniej, zwłaszcza w sercach protagonistów. Moc pierścienia coraz bardziej przejmuje kontrolę nad Frodem, zaś powołana w Rivendell drużyna ulega erozji, niczym Drugi Filar.
Powieść "Dwie Wieże" stanowi zdecydowanie najbardziej ponurą część Trylogii Tolkiena. Lektura tej książki niechybnie zamieni Czytelnika w bardzo atrakcyjnego społecznie emo-orka, jeżeli nie dostrzeże optymistycznego przesłania w tej posępnej, jak toaleta na stacji benzynowej, linii fabularnej. Pomimo klęsk i rozpadu grupy przetrwała przyjaźń i braterska więź wszystkich uczestników wyprawy. Siła owej solidarności rodzi pojednanie pomiędzy reprezentantami zwaśnionych ras, Lcholizem, znaczy Legolasem, oraz Gimlim, a także poczucie odpowiedzialności za los wziętych do niewoli hobbitów, Pippina i Merry'ego.
W drugim tomie "Władcy Pierścieni" rozwlekła, niczym wywód krytyka filmowego na temat ostatniej odsłony "American Pie", akcja powieści nabiera tempa. Wiele z podjętych w poprzednim...

Kiwi_Agnik | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Niezwykła, jedyna w swoim rodzaju powieść owiana przecudowną magią.

"Ekipa" pierścienia zostaje rozdzielona. Druga część trylogii bardziej ponura, obfitująca w jeszcze straszniejsze przygody.

Dzięki tej cudownej książce przeniosłam się w świat magii i fantazji i nie chciałam z niego wyjść.

Obniżyłam ocenę o jedną gwiazdkę tylko dlatego, że ową powieść czytałam "na raty".

MadameFromLorien | 2014-02-01

Ta trylogia to największa i najwspanialsza przygoda jaką przeżyłam w życiu.

Uważam, że taka powieść jak "Władca Pierścieni" nie może być oceniana jako trzy osobne książki. To jedna i ta sama opowieść o tych samych bohaterach, więc nie widzę powodu ich rozdzielania tak samo, jak nie powinno i nie rozdziela się trzech tomów "Hrabiego Monte Christo". Ta recenzja dotyczy więc "Władcy Pierścieni" jako całości, a zamieszczam ją pod "Powrotem Króla", gdyż właśnie na tym tomie powieść się kończy.
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie,
Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Ten wiersz, prolog najsłynniejszej powieści wszech czasów, jest na świecie tym, czym inwokacja Pana Tadeusza w Polsce, zaś sam Tolkien wydaje się współczesnym Mickiewiczem....

Paweł | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Kontynuacja przygód Bractwa Pierścienia trwa nadal. Mimo rozdarcia grupy, każdy z uczestników przeżywa niesamowite przygody i doznania. Książka, podbnie jak część pierwsza trzyma w swej potędze wszystkiego: przygód, opisów przyrody, postaci, a przede wszystkim samej fabuły. Bardzo mi się podobała. Polecam!!!

Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2014

Uwielbiam tych małych niziołków! Takich głupiutkich a jednak pełnych męstwa i odwagi!

Literacki Horoskop LC – Książkowy Skorpion

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie… Ano kolejna zmiana. Czas na Skorpiona, znak, którego kolorem jest czerwień, a planetą – Mars. Jakimi pisarzami są osoby urodzone pod tym znakiem, a jakimi czytelnikami? Książki prawdę powiedzą. Zachęcamy do czytania charakterystyki i naszych wróżb dla wszystkich znaków na ten tydzień.