Książę i guwernantka

Cykl: Grzesznik i Święty (tom 2) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Fall of a Saint
karollllllla

Książę Michael St. Aldric zostaje odrzucony przez ukochaną. Nie radząc sobie z zawodem miłosnym, zatraca się w rozpuście. Podczas kolejnego suto zakrapianego wieczoru w zajeździe, zamiast do kochanki, wchodzi do pokoju szanowanej guwernantki, panny Cranston. Skompromitowana panna Cranston traci posadę i jedyne źródło utrzymania. Książę dręczony wyrzutami sumienia proponuje jej ślub. Panna Cranston bez wahania przystaje na propozycję i zaczyna obmyślać misterny plan zemsty…

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Rege | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Czyta się jednym tchem, choć opis porodu jest - według mnie - przesadnie katastroficzny (no ale ja rodziłam w innych czasach).

Jagrys | 2018-05-10

Czytałam kiedyś coś. Nie zapamiętałam tytułu, a szkoda, bo od dawna przy czytaniu Harlequina nie miałam tyle frajdy. Dlatego, gdy pod niepozornym tytułem odnalazłam zaginioną lekturę - to była sama radość. No bo co? W pijanym widzie szanowny książę wywinął sobie psikusa, który ostatecznie okazał się prezentem od życia. To samo życie zepchnęło Maddy Cranston na dno rozpaczy by chwilę potem postawić ją na szczycie świata. Głównej heroinie od nadmiaru rozpamiętywania doznanej krzywdy miejscami za bardzo odbija palma, ale hoża panna dość szybko odzyskuje rezon i rozsądek. Brawo ona. Książę na pozycji szlachetnego pokutnika wypada cokolwiek nie bardzo, nie mniej się chłopak stara. Rozumiem. Jakby nie patrzył, to on tu jest głównym winowajcą. Ale czy aby na pewno? Spuchnięte jaja odebrały mu rozum nie charakter. Takoż brawo on. HR bywają różne, jednak co jakiś czas trafia się pozycja jak na warunki HR wyjątkowa. "Książę i guwernantka" ma w sobie to "coś"; szczególny...

Romantyczka | 2017-12-03
Przeczytana: grudzień 2016

Całkiem fajna opowieść . Ale jak dla mnie historia miłosna Sama i Evelyn dużo lepsza .

tamarek | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, XIX wiek
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Lekkie czytadełko, ale dobre na relaks. Zwłaszcza gdy nie ma się wielkich oczekiwań i wiadomo, że to romans. Wtedy czyta się z uśmiechem na twarzy; taka bajka dla dorosłych dziewczynek.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23
Przeczytana: 16 maja 2018

On utytułowany, przystojny i bogaty rozpustnik z wyboru po miłosnym zawodzie szukający zemsty na rodzaju żeńskim. Ona uboga, niczemu niewinna, cnotliwa, z serduszkiem na dłoni. Przypadek sprawia, że spotkanie dwojga powoduje zszarganie, niezasłużone, doskonałej reputacji panny.
No cóż nawet i tak naiwne historyjki czasem fajnie jest poczytać.

Rudiaq | 2016-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Romans historyczny o parze wychowanej w roznych domach, kazdy inaczej, czy roznice społęczne i nastawienie na nie się zmieni?! Polecam!

Dunya | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Super przyjemna pozycja do tramwaju ;)
Naprawdę potrafi wciągnąć, nie jest wymagająca, ale fajnie napisana.
Szkoda tylko, że nie wiedziałam o istnieniu pierwszej części, bo wtedy to od niej zaczęłabym czytanie, ale teraz też jestem pewna, że i tak po nią sięgnę. Nie zmienia to faktu, źe losy księcia Michaela i guwernantki Madeline spokojnie można zacząć i od tej części.

Poleeeecam!