Little Peach

Wydawnictwo: Balzer & Bray
angielski

Co robisz, gdy masz kłopoty? Gdy Michelle ucieka od uzależnionej od narkotyków matki, pieniędzy ma tylko tyle, by wyjechać do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję zamieszkać ze swoją przyjaciółką. Jednak w chwili, w której przyjeżdża na ruchliwy Port Authority, staje przed przerażającym faktem: jest kompletnie sama i pozbawiona jakichkolwiek opcji. Wtedy właśnie spotyka Devona- przystojnego,...

Co robisz, gdy masz kłopoty?
Wtedy właśnie spotyka Devona- przystojnego, dobrze ubranego mężczyznę, który wyłania się spośród tłumu z miłym uśmiechem na twarzy, propozycją noclegu i ze zrozumieniem w oczach.
Okazuje się jednak, że nie jest on taki na jakiego wygląda. Wkrótce Michelle przenosi się do świata dziecięcej prostytucji, gdzie on staje się jej Tatuśkiem, a ona jego Małą Brzoskwinką. Jest to świat niemożliwych wyborów, gdzie granica pomiędzy miłością, a maltretowaniem, porywaczem i wybawicielem, jest zamazana, że niemal nierozpoznawalna.
Niesamowicie żywa historia obrazująca niezłomnego ducha człowieka poszukującego domu i walczącego o przetrwanie.

What do you do if you're in trouble?

When Michelle runs away from her drug-addicted mother, she has just enough money to make it to New York City, where she hopes to move in with a friend. But once she arrives at the bustling Port Authority, she is confronted with the terrifying truth: she is alone and out of options.

Then she meets Devon, a good-looking, well-dressed guy who emerges from the crowd armed with a kind smile, a place for her to stay, and eyes that seem to understand exactly how she feels.

But Devon is not what he seems to be, and soon Michelle finds herself engulfed in the world of child prostitution where he becomes her “Daddy” and she his “Little Peach.” It is a world of impossible choices, where the line between love and abuse, captor and savior, is blurred beyond recognition.

This hauntingly vivid story illustrates the human spirit’s indomitable search for home, and one girl’s struggle to survive.

źródło opisu: https://www.harpercollins.com

źródło okładki: https://www.harpercollins.com

zlatawiecz | 2016-07-25
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2016
Przeczytana: 20 lipca 2016

"Little Peach" to krótka i przerażająca lektura o tragicznych losach córki narkomanki, jej nadziejach i próbie poprawy swojego życia. O naiwności małej dziewczynki, wciągniętej w świat prostytucji i próbie uwolnienia się spod wpływu "tatusia".
Mocna i bardzo emocjonalna.

| 2015-12-28

Mroczna, straszna książka... I przerażająco prawdziwa. Czy tego chcemy, czy nie chcemy takie rzeczy się w życiu zdarzają. Ja jestem w szoku, co taka krótka książka może zrobić z człowiekiem!

isobel | 2015-11-23
Przeczytana: 21 listopada 2015

Co robisz gdy masz kłopoty?

Życie Michelle nigdy nie było idealne. Nie mogło być takie – nie, gdy mieszkasz w parszywej dzielnicy Filadelfii, a za matkę masz ćpunkę o wiecznie pustym, nieobecnym spojrzeniu. To prawda, że życie Michelle nigdy nie było idealne – ale miała przynajmniej troskliwego i kochającego dziadka. Zawsze bardzo o nią dbał i kochał swoją wnuczkę całym sercem; robił wszystko żeby uchronić ją od całego zła tego świata. Albo przynajmniej od całego zła na Dwudziestej Szóstej Ulicy w północno – wschodniej Filadelfii. Codziennie, odkąd skończyła pięć lat, dziadek cierpliwie przepytywał wnuczkę jak powinna się zachować gdy ma kłopoty.

Gdy dziadek dziewczyny umiera po wyczerpującej walce z chorobą, czternastoletnia Michelle ucieka od matki-ćpunki, która i tak przekłada swojego chłopaka ponad własną córkę (z kolei facet matki od dawna wykazywał bardzo niepokojące zainteresowanie Michelle). Dziewczyna na cel obiera sobie Nowy Jork gdzie ma nadzieję zamieszkać ze swoją...

maajk_k | 2015-08-15

Zdecydowanie bardzo mocny przekaz. Nie można powiedzieć, że książka była smutna, ona była przerażająca. Oprócz tego, że są tu pokazane rzeczy, które naprawdę się przydarzają jest tu także pokazane jak łatwo można kogoś zmanipulować. Wystarczy powiedzieć słowa, które każda osoba w takiej sytuacji chce usłyszeć. Książka krótka, brutalna i mocna. Nie dla wszystkich, ale mimo to polecam.

tigrasia | 2015-08-15

Zdaję sobie sprawę z tego, że historia Michelle jest fikcją literacką. To nie zmienia faktu, że takie rzeczy mają miejce czy tego chcemy czy nie. Książka jest pełna brutalności, bólu i pewnego rodzaju realizmu. Powiedzenie, że jest to smutna historia byłoby wręcz niewłaściwe. Bardzo krótka i bardzo mocna w przekazie powieść.
To ten typ książek, których nie czytasz dla przyjemności. Czytasz, bo nie jesteś w stanie odwrócić wzroku.