Podstawy projektowania ogrodów

Tłumaczenie: Kinga Kimic, Ewa Siatecka
Wydawnictwo: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne Sp.z o.o.
The Essential Garden Design
technika
Gloria

Pod eksperckim przewodnictwem znakomitego architekta krajobrazu i nauczyciela, jakim jest Rosemary Alexander, zdobędziesz umiejętność oceny danego miejsca i eksperymentowania z pomysłami projektowymi, które pomogą dostosować ogród do jego otoczenia. Poznasz łatwe sposoby wykonywania pomiarów dużej przestrzeni, szacowania wysokości drzew i zakładania „zielonego dachu” lub systemu gromadzenia...

Poznasz łatwe sposoby wykonywania pomiarów dużej przestrzeni, szacowania wysokości drzew i zakładania „zielonego dachu” lub systemu gromadzenia wody. Pokazano także, jak łączyć rzuty pionowe i poziome, plany ogólne i sytuacyjne, jak dobrać atrakcyjne i trwałe materiały oraz rośliny.

Znajdziesz tu także zrozumiałe instrukcje, jak nakreślić plany począwszy od wstępnego rozpoznania terenu aż do finalnego projektu ogrodu, uzupełnione o wskazówki dotyczące rysowania i ukazywania szczegółów, nadając im profesjonalny wygląd.

Podręcznik „Podstawy Projektowania Ogrodów” jest opracowany specjalnie dla tych wszystkich, którzy chcą przekształcić swoje ogrody, aby osiągnąć pożądany efekt.

Setki rysunków objaśniających, pełne odniesień schematy i kolorowe zdjęcia sprawiają, że książka ta jest niezbędnym uzupełnieniem biblioteczki każdego ogrodnika, studenta architektury krajobrazu oraz nowo wykwalifikowanego profesjonalisty.
Dobrze zaprojektowany ogród zapewnia przyjemność zarówno właścicielowi jak i jego gościom, ale nawet najbardziej doświadczonemu ogrodnikowi może być trudno to osiągnąć bez profesjonalnej porady.

źródło opisu: http://www.pwril.com/Podstawy_projektowania_ogrodo...(?)

źródło okładki: http://www.sklep.architekci.pl/podstawy-projektowa...»

Baska2015 | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

W moim odczuciu pozycja dla amatorów z ogrodniczym zacięciem ale bez know-how jak zrobić projekt. Książka nie daje wiedzy z zakresu roślin i siedlisk! Dla osób z branży, moim zdaniem, mało wartościowa. Chyba że ktoś jest na samym początku drogi, np. Na studiach.

BlueBird | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, 52/2016
Przeczytana: 19 maja 2016

Naprawdę dobry podręcznik! Moim zdaniem najlepszy z obecnie dostępnych. A sporo ich przeczytałam :)
Są konkrety, wskazówki, uwagi i rady. Jest poważnie poruszony temat przestrzeni, a nie jakieś wziubziu o ślicznych roślinkach.

Obowiązkowa pozycja dla ludzi chcących zajmować się kreowaniem przestrzeni.

Dodatkowa gwiazdka za obrazowe rysunki i przyjemny styl tekstu.