Dziewczynka, która przestała mówić

Seria: Autobiografie, Skrzywdzone
Wydawnictwo: Amber
karollllllla

W szkole publicznej Casey Watson zajmuje się dziećmi, które nie potrafią przystosować się do nauki i szkolnych zasad. W jej grupie pojawia się nowa uczennica, przeniesiona z innej szkoły. Trzynastoletnia Imogena nie odzywa się podczas lekcji, a na przerwach swobodnie rozmawia z innymi dziećmi. Casey zwraca uwagę na zastanawiające szczegóły. Nieruchomą, zawsze poważną twarz dziewczynki i niespodziewane, gwałtowne reakcje. Zaczyna szukać przyczyny. Rodzice Imogeny się rozeszli, matka zniknęła, a ojciec ponownie się ożenił. Potem opiekę nad dzieckiem musieli przejąć dziadkowie. W miarę jak Casey poznaje kolejne szczegóły życia dziewczynki, jest coraz bardziej przerażona. W końcu będzie musiała uciec się do pomocy policji.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/dziewczynka-ktora-przestala-mowic

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/dziewczynka-ktora-przestala-mowic

książek: 2070
Scarlet | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Historia Imogeny nie jest wcale taka prosta jakby się mogło wydawać. Dziewczynka nie mówi, ale nie dlatego, że jest niepełnosprawna. Jej problem z głosem objawia się tylko w obcym jej otoczeniu. Za to w domu dziadków, którzy zajmują się nią od czasu kiedy jej ojciec i macocha nie mogli dać już sobie rady, dziewczynka staje się głośnym utrapieniem. Imogena bowiem cierpi na mutyzm wybiórczy, który został spowodowany jakimś traumatycznym przeżyciem. Czy Casey Watson, nauczycielce zajmującej się trudnymi przypadkami, uda się dotrzeć do dziewczynki? Czy wyjawi ona swój mroczny sekret... Złą postacią często bywa macocha... Tak bywa w baśniach, ale czy tylko?

Poznajemy trzynastoletnią dziewczynkę Imogenę, która trafia do Casey Watson, która zajmuje się dziećmi porzuconymi, niechcianymi,
Casey w szkole publicznej zaczyna się zajmować dziećmi, które nie mogą się przystosować do nauki i szkolnych zasad.
Chce im pomóc, a szczególnie Imogenie, która jest na lekcjach nieruchoma, bardzo poważna martwi się bardzo o nią co mogło się stać, wydarzyć w jej rodzinie.
Rodzice dziewczynki się rozeszli, a ona była pod opieką dziadków.
Casey dowiaduje się przerażających faktów z życia dziewczynki postanawia zatroszczyć się o nią i pomagać.
Bardzo wzruszająca, smutna książka

Deutschland91 | 2016-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Kolejna, bardzo poruszająca książka Casey Watson. Autorka pracuje w szkole publicznej mając pod opieką dzieci z trudnościami w nauce i w zachowaniu. Po jakimś czasie do grupy dołącza 13-letnia Imogena, która początkowo sprawia wrażenie skrytej i bardzo nieśmiałej dziewczynki, do tego ma problem z mówieniem. Okazuje się, że to mutyzm wybiórczy spowodowany jakimś silnym, traumatycznym wydarzeniem. Wkrótce na jaw wyjdą nowe fakty. Czego się dowie Casey i jak zakończy się historia nastolatki? O tym już trzeba przeczytać w książce.
Zawsze kiedy czytam książki Casey Watson wiem, że nie będzie to łatwa i przyjemna lektura, tylko ponura opisująca ciężkie przeżycia dzieci pod opieką autorki. Z tą książką nie było inaczej, zżyłam się z podopiecznymi autorki, z zainteresowaniem śledziłam szczegóły tej historii. Ta pozycja uświadamia, że nic nie jest takie jak się mogło wydawać na początku. Nowa żona ojca Imogeny jest uważana przez jej dziadków za osobę sympatyczną i oddaną dziecku, jednak jak...

Casey Watson jest moja drugą ulubioną autorką książek na faktach. Staram się czytać wszystkie jej książki, ale wiadomo jak jest. W każdym razie z każdą jej pozycją dociera do mnie jaki świat, a raczej ludzie na nim żyjący potrafią być okrutni. Przemoc fizyczna, psychiczna, stręczycielstwo, molestowanie, znęcanie i inne drastyczne zachowania to tematyka książek, która gości w moim życiu wyjątkowo często choć naprzemiennie z fikcją literacką.

Casey Watson pracuje w szkole publicznej. Jej klasa składa się z pięciorga uczniów. Każdy z nich ma swoje problemy, ale dość dobrze udało im się wszystko razem poukładać. Jednak pewnego dnia do tak zwanej "jednostki" czyli klasy Casey trafia Imogena. Dziewczynka nie mówi. Problemem jest to, że tylko w szkole. Mała mieszka z dziadkami, bo matka ja zostawiła, a ojciec próbuje ułożyć sobie życie z nową partnerką, której niestety Im nie lubi, a mało tego się jej boi! Jaki jest tego powód? Jak się tego dowiedzieć skoro dziewczynka nie chce...

knigoholiczka | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Po raz kolejny przeżyłam interesujące spotkanie z Casey Watson, wierzę, że nie ostatnie. Lsiążki przez nią pisane oparte są na faktach- to zapis przeżyć, opowieść o życiu osób, z którymi Casey styka się w pracy.
Jest opiekunką społeczną, każda historia naładowana jest emocjami, które nie oszukujmy się, nie każdy może unieść.
Książki tego typu nie są po prostu dla osób, które "mają oczy w mokrym miejscu".
Tym razem nie jesteśmy świadkami jak Casey tworzy rodzinę zastępczą. 90% akcji odbywa się w szkole, gdzie nasza bohaterka prowadzi zajęcia dla dzieci z trudnościami. Ma swoją małą grupkę. Lekcje z nią są zawsze ciekawe.
Pewnego dnia trafia do niej trzynastolatka, która zmieniła szkołę i z którą trudno się porozumieć. Nie, to nie ze względu na nieśmiałość, czy przeciwnie- zbytnią pewność siebie. Imogena cierpi na mutyzm wybiórczy- odzywa się w miejscach, w których czuje się pewnie. Szkoła niestety taki miejscem nie jest.
Zadaniem Casey jest przygotować do współżycia w placówce,...

Małgorzata Zberowska | 2016-01-05
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

poruszająca historia dziewczynki, która była dręczona psychicznie przez macochę, co w ogromnym stopniu wpłynęło na jej zachowanie. Imogena przestała mówić i trafiła wtedy do grupy Casey, która prowadziła zajęcia z dziećmi, które miały problemy i to ona odkryła straszną prawdę o losie dziewczynki. Historia na szczęście kończy się dobrze, jednak zapada w pamięć okrucieństwo, jakie zostało wyrządzone bezbronnemu dziecku.

maryna902245 | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Książka , która mi pomogła zrozumieć świat mojego brata . Bardzo fajna książka , super się czyta .
Jak nie raz ludzie są okrutni nie rozumieją dzieci , nie rozumieją co czuja . Dzieci też widzą i słyszą . Tylko niestety nie raz płacą za błędy rodziców . Tak jak tej historii o dziewczynce 13-letniej bała się mówić gdy zaczęła mówić był , to szok . Zaufała nauczycielce , która umiała podejść do niej i porozmawiać . Niestety tym świecie teraz można usłyszeć takie lub podobne historie . Ta na szczęście nie zakończyła się nieszczęściem .

Daria587 | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Bardzo lubię Casey i książki przez nią pisane. Przyjemnie czyta mi się z jakim poświęceniem Casey oddaje się w pracy z dziećmi i jak dużo dla nich robi. Niestety historie niektórych dzieci są bardzo smutne i wprost nierealne. Pocieszające jest to że w tym przypadku udało się pomóc.
Polecam tą ciekawą lekturę.

dotaxa | 2019-05-16
Benka | 2019-04-22