Agenda 21

Okładka książki Agenda 21
Glenn BeckHarriet Parke Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Agenda 21 (tom 1) fantasy, science fiction
335 str. 5 godz. 35 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Agenda 21 (tom 1)
Tytuł oryginału:
Agenda 21
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2015-09-14
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-14
Liczba stron:
335
Czas czytania
5 godz. 35 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377857281
Tagi:
dystopia
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Into the Shadows Glenn Beck, Harriet Parke
Ocena 5,0
Into the Shadows Glenn Beck, Harriet...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
101 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
514
487

Na półkach:

Dystopijna, prorocza powieść przywodząca na myśl wizje Orwella. Niedaleka przyszłość, kraj dawniej zwany Ameryką, teraz to Republika. Nie ma prezydenta, rządu, sądu. Ludzie żyją w jednakowych szarych Mieszkalnikach według zasad wyznaczonych przez Spolegliwych. Żywność, woda i energia są racjonowane. Obywatele pracują dla dobra całego społeczeństwa, produkują energię i nie wyłamują się ze schematów. Tak żyje także nastoletnia Emmeline. Po wejściu w dojrzałość, zgodnie z zasadami, zostaje sparzona w celu "produkcji" nowych obywateli. Swoją rolę akceptuje do czasu, kiedy jej matka zostaje zabrana jako nieproduktywna. W przeciwieństwie do wielu dzieci Emmeline miała szczęście- wychowali ją biologiczni rodzice. Reszta była, jako ogólne dobro, wychowywana w placówce podobnej do domu dziecka, gdzie od maleńkości wpajano im sztywne reguły Agendy 21 i przygotowywano do roli trybów w maszynie. Matka Emmeline starała się jej jednak przekazać jak najwięcej o prawdziwej historii i dawnym życiu. Dlatego po jej utracie dziewczyna pomału wyrywa się z machineri Spolegliwych. Zaczyna walczyć o możliwość decydowania o sobie, o miłość i o rodzinę.

"Agenda 21" wciągnęła mnie tak bardzo,że gdyby nie fakt porannego wstawania, czytałabym całą noc. Po prostu nie mogłam się oderwać. W tej książce nie ma barwnych miejsc ani magii. Jest szarość, nijakość i pustka. Przerażająca wizja świata, w którym za zerwanie kwiatka grozi surowa kara, a życie Obywateli jest kontrolowane na każdym kroku. Jeśli na myśl przychodzi Wam "Rok 1984" Orwella, to jest to bardzo dobre skojarzenie. Twarde reguły nie pozwalające na przyjaźń ani miłość, głęboka indoktrynacja i propaganda. Jest tu również coś z "Folwarku zwierzęcego" tegoż autora. Obłudne twierdzenie o równości dla każdego jako usprawiedliwienie wykorzystywania ludzi jak maszyn, dla "wyższego dobra". Gdzie tak naprawdę ludzie nie są równi, bo bywają "równiejsi".
Autorzy w bardzo realistycznym i przejmującym stylu przedstawili jeden z możliwych kierunków, w jakim może podążyć społeczeństwo. Czyż ruchy proekologiczne, zabraniające jakiejkolwiek ingerencji w środowisko naturalne nie zyskują coraz większej rzeczy zwolenników? Co jeśli do wysokich szczebli władzy dojdą ludzi, którzy uznają, że prywatne prawa jednostki są o wiele mniej ważne niż ogólnospołeczne dobro i ujednolicenie statusu obywateli? Wyobrażacie sobie, że ludziom zabrano by wszystko co posiadają, a następnie wrzucono do wspólnego "wora", aby dzielić między każdego po równo? Kto miałby decydować o tej równości? W końcu każdy ma inne potrzeby. Czy jednakowość i systemowość społeczeństwa jest dobrym krokiem? Na te i inne pytania odpowiada historia Emmeline w powieści "Agenda 21". Mną ta lektura wstrząsnęła i otworzyła oczy na pewne sytuacje. Mam nadzieję, że dla Was również będzie takim "kopniakiem". Zdecydowanie polecam!

Dystopijna, prorocza powieść przywodząca na myśl wizje Orwella. Niedaleka przyszłość, kraj dawniej zwany Ameryką, teraz to Republika. Nie ma prezydenta, rządu, sądu. Ludzie żyją w jednakowych szarych Mieszkalnikach według zasad wyznaczonych przez Spolegliwych. Żywność, woda i energia są racjonowane. Obywatele pracują dla dobra całego społeczeństwa, produkują energię i nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    135
  • Chcę przeczytać
    132
  • Posiadam
    44
  • Teraz czytam
    3
  • 2015
    3
  • Ulubione
    3
  • Fantastyka
    3
  • Pożyczone
    2
  • E-book
    2
  • Z biblioteki
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Agenda 21


Podobne książki

Przeczytaj także