Agincourt: Henry V and the Battle That Made England

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
angielski
pawelpe

Wnikliwa analiza piętnastowiecznych relacji Anglii i Francji z kulminacją w postaci sławnej bitwy.

źródło opisu: Opis autorski

pawelpe | 2015-09-06
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 01 września 2015

Autorka bardzo lubi dygresje, co z jednej strony zaburza narrację, z drugiej poszerza tło wydarzeń. Jest to cenne dla każdego, kto nie jest specjalistą od średniowiecznych dziejów Francji i Anglii.
Opisując postępowanie przywódców, autorka pamięta o różnicach w stosowaniu zasad etycznych pomiędzy naszą a ówczesną epoką, stąd zrozumienie dla zarządzonej przez Anglików rzezi jeńców. Generalnie mam wrażenie, że jej bohaterem jest Henryk V - król Anglii, chociaż jej opinie są zawsze uzasadnione i wyważone. Mając na uwadze rezultat bitwy, można to zrozumieć. Zasłużył sobie.
Czytało się bardzo przyjemnie.