Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać

Seria: Onepress Exclusive
Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

Jednych pogrąża w biedzie, innych hojnie wynagradza. Wszystkim daje niezapomnianą lekcję życia: palący ból, kiedy Cię pokonuje i radość zwycięstwa, kiedy w jeden dzień zarabiasz tyle, ile ktoś inny odkłada przez wiele lat. Giełda to machina do zarabiania pieniędzy, napędzana na przemian strachem i euforią.

Tomasz | 2016-07-19
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Dobra książka wprowadzająca w świat inwestycji na GPW. Zawiera przegląd dostępnych instrumentów finansowych, obszerną bazę źródeł informacji i oprogramowania giełdowego dostępnych w Internecie, opis podstawowych wskaźników analizy technicznej, oraz przykłady podstawowych strategii. Zbyt obszerna jest część teoretyczna. Ilość wzorów może bardziej odstręczyć od giełdy niż pierwsze straty. Podane chyba tylko po to by uzasadnić korzystanie z płatnego oprogramowania autora książki, które to wszystko upraszcza. Przeczytanie tej książki moim zdaniem to jeszcze za mało by móc regularnie zarabiać na GPW, ale od czegoś trzeba zacząć. Informacji giełdowych jest mnóstwo, ale które są istotne i wiarygodne, a które nie - ta książka na pewno pomoże rozeznać się w temacie

Duncan | 2013-05-26

Ksiażka nie do końca mi podeszła. Myślę że jest bardziej dla ludzi którzy przeczytali chociaż podstawowe podstawy inwestowania na giełdzie.

Jeżeli po prostu chcesz zacząć grać na giełdzie, poszukaj czegos prostszego. Jeżeli już co nie co umiesz to myślę że ta pozycja pozwoli Ci poszerzyć wiedzę i ją usystematyzować.

hatchet | 2016-10-01
Przeczytana: 2014 rok