Ikebana

Wydawnictwo: RM
Initiation à l'ikebana
ikebana, bukieciarstwo
rękodzieło

Ikebana, czyli sztuka układania bukietów, staje się coraz bardziej popularna. W książce punkt po punkcie wyjaśniono podstawy tej sztuki florystycznej, od wyboru naczynia i typów roślin po architekturę bukietu, równowagę między pełnią a pustką, zestawienia kolorystyczne itp. Opisy bukietów reprezentujących główne style estetyczne (wertykalny, pochylony, kaskadowy...) są zilustrowane fotografiami i rysunkami. Propozycje rozlicznych wariacji pozwalają rozwijać kompozycje i dostosowywać do pory roku albo do typowej dla danego regionu roślinności. Przydatną pomocą będzie koło chromatyczne pozwalające uniknąć pomyłek w zestawianiu kolorów.

Monica | 2014-03-04

Jest to pierwsza książka jaką znalazłam w języku polskim o ikebanie. Jak dla mnie glówną wadą jest to, że aranżacje przedstawione w tej książce nie są podzielone na style szkół. Ilustracje, fotografie są natomiast bardzo dobre. Instrukcje są zrozumiałe i dokładne.

Iheartzombies | 2016-10-04
Edyta | 2016-05-15