Nie przysyłaj mi kwiatów

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Niemcy, Hamburg, Zych, RFN
literatura piękna
Mahoniówka

Inny nurt w pisarstwie Gabriela Zycha stanowi współczesność, a w niej szczególnie go interesująca tematyka niemiecka. Tom wspomnień obozowych "Oranienburg. Rachunek Pamięci", dziennik z podróży po RFN "Karnawał nad Renem" i powieść "Maski pośmiertne" tworzą tryptyk pod względem gatunków literackich zróżnicowany, ale tematycznie jednolity. Inspirowany osobistymi przeżyciami z czasów wojny oraz...

Inspirowany osobistymi przeżyciami z czasów wojny oraz spostrzeżeniami z powojennych częstych pobytów w kraju nad Renem, autor konfrontuje swą wiedzę o przeszłości Niemców z ich postawami dziś, ujawnia istnienie spraw od tamtych lat nie zakończonych, pokazuje trwałość następstw zrodzonego wtedy zła.
Powieść "Nie przysyłaj mi kwiatów" jest kontynuacją tego nurtu.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedz, rok 1975

źródło okładki: Internet

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!